Meta ukida aplikaciju Messenger Lite na Androidu

Kompanija Meta je odlučila da ukine aplikaciju Messenger Lite namenjenu uređajima koji koriste operativni sistem Android.
Meta ukida aplikaciju Messenger Lite na Androidu
Foto: Pixabay
Messenger Lite se pojavio kao "lakši" način za komunikaciju na platformi Messenger, ali od 18. septembra korisnici više neće moći da ga koriste.
Kada se aplikacija otvori, pojaviće se uputstvo za prelazak na glavnu Messenger aplikaciju, a već sada se Lite ne može preuzeti s Google Playa i imaju ga samo oni koji su ga preuzeli ranije.
Meta je takođe potvrdila gašenje aplikacije.
 
"Počevši od 21. avgusta, ljudi koji koriste Messenger Lite na Androidu usmeravaju se na Messenger ili FB Lite kako bi slali i primali poruke", rekao je portparol kompanije.
 
Najava gašenja Messenger Lite aplikacije dolazi u vreme još jedne velike promene Messengera za Android. Ranije ovog meseca je Meta najavila da Messenger od 28. septembra više neće moći da se koristi kao standardna SMS aplikacija na Androidu.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Sonja

    18.09.2023 23:34
    Mesengerlajt
    Nije u redu sto je ukinut mesenger lajt
  • Zoli

    11.09.2023 17:42
    Messenger Lite
    To me jako nervira da je nekome u FB samo tako u glavi "došla ideja da ukine Messenger Light",i sad moramo da instaliramo Metu, ( zauzima i više prostota na Androidu). To me jako zgrožava da jedna usijana glava "nameće" svima svoju volju !

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

WWF: Srbija od sutra u ekološkom dugu

Svetska organizacija za zaštitu prirode (WWF) saopštila je da Srbija sutra ulazi u tzv. ekološki dug, koji predstavlja dan kada neka zemlja potroši više prirodnih resursa nego što će ih proizvesti u tekućoj godini.

Mreža X uvodi novu funkciju "Istorija"

Društvena mreža X uvodi novu funkciju, nazvanu Istorija (History), koja korisnicima omogućava da na jednom mestu pregledaju sačuvane objave, "lajkovane" sadržaje, video-snimke i članke koje su ranije gledali ili čitali.

Uran i Neptun bi mogli biti puni stena

Uran i Neptun su dve planete koje su istorijski klasifikovane i smatrane "ledenim divovima", a koje kruže daleko na hladnim ivicama našeg Sunčevog sistema.

Polovina mladih u Srbiji koristi AI svakog dana

Generacija Z u Srbiji veštačku inteligenciju (AI) koristi gotovo rutinski - više od 80 odsto mladih smatra je delom svoje svakodnevice, a skoro polovina AI je i upotrebljava svakog dana.

Zemlja bez (mnogo) inovacija

Neverovatno je koliko su Srbija i Srbi ponosni na Nikolu Teslu i Mihajla Pupina, gorostase u primeni naučnih saznanja i pronalazače najvišeg svetskog renomea ponikle na ovim prostorima.