VIDEO: Pogledajte kako se raspršila Maskova raketa nakon eksplozije

Spejs Iks je uspešno lansirao raketu Staršip, ali se njen jedan deo raspao u eksploziji nekoliko minuta kasnije.
"Staršip je doživeo neplanirani raskid tokom uspona", objavila je privatna svemirska kompanija u vlasništvu tehnološkog milijardera Elona Maska, prenosi novinska agencija dpa.
 
Mask je na Iksu objavio da je "uspeh neizvestan, ali da je zabava zagarantovana", objavljujući video delova rakete koji padaju nakon eksplozije.
 

Kontrola misije Spejs iksa izgubila je kontakt sa nedavno nadograđenim Staršipom, koji je nosio svoj prvi probni teret lažnih satelita, osam minuta nakon poletanja. 

Video snimak koji je snimio Rojters prikazuje narandžastu loptu eksplozije kako se širi nebom iznad glavnog grada Haitija Port-o-Prensa, ostavljajući za sobom tragove dima.
 
"Naši timovi će nastaviti da pregledaju podatke sa današnjeg testiranja kako bi bolje razumeli osnovni uzrok nesreće. Sa ovakvim testovima uspeh dolazi iz onoga što naučimo, a današnji let će nam pomoći da poboljšamo pouzdanost Staršipa", saopštila je kompanija. 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Dj.pilot

    29.01.2025 10:10
    Mars
    Ilonove rakete ne mogu da se. Udalje 2000km od nase planete a planira da ide na Mars e moj Željko to jest Ilone
  • Brana

    17.01.2025 12:35
    ⭐ staršit
    Desničarskom
    populisti nebo je ipak granica,njegov staršip pretvorio se u ⭐ staršit
  • Posmatrač

    17.01.2025 12:20
    Elon Musk je...
    Elon Musk je kao Željko Mitrović na steroidima. Globala verzija Žeksa sa interneta

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

WWF: Srbija od sutra u ekološkom dugu

Svetska organizacija za zaštitu prirode (WWF) saopštila je da Srbija sutra ulazi u tzv. ekološki dug, koji predstavlja dan kada neka zemlja potroši više prirodnih resursa nego što će ih proizvesti u tekućoj godini.

Mreža X uvodi novu funkciju "Istorija"

Društvena mreža X uvodi novu funkciju, nazvanu Istorija (History), koja korisnicima omogućava da na jednom mestu pregledaju sačuvane objave, "lajkovane" sadržaje, video-snimke i članke koje su ranije gledali ili čitali.

Uran i Neptun bi mogli biti puni stena

Uran i Neptun su dve planete koje su istorijski klasifikovane i smatrane "ledenim divovima", a koje kruže daleko na hladnim ivicama našeg Sunčevog sistema.

Polovina mladih u Srbiji koristi AI svakog dana

Generacija Z u Srbiji veštačku inteligenciju (AI) koristi gotovo rutinski - više od 80 odsto mladih smatra je delom svoje svakodnevice, a skoro polovina AI je i upotrebljava svakog dana.

Zemlja bez (mnogo) inovacija

Neverovatno je koliko su Srbija i Srbi ponosni na Nikolu Teslu i Mihajla Pupina, gorostase u primeni naučnih saznanja i pronalazače najvišeg svetskog renomea ponikle na ovim prostorima.