Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo jutros da je u zgradi Stalne misije Srbije pri Ujedinjenim nacijama u Njujorku izbio požar.
Požar je izbio oko 20 časova po lokalnom vremenu, a u njemu su u potpunosti izgorele dve kancelarije, izjavio je šef Misije Srbije Milan Milanović za TV Prva.
Prema njegovim rečima, požar su slučajno primetili jedan od zaposlenih u zgradi i prolaznici, a vatrogasci su brzo stigli i ugasili vatru. Kaže i da su nadležne službe koje su odmah izašle na lice mesta ustanovile da su požar uzrokovale neispravne instalacije.
"Na sreću imamo osiguranje. Trenutno čistimo jer su prozori polupani i voda se sliva niz stepenice. Trenutno nemamo internet. U kancelarijama koje su izgorele nalazio se samo nameštaj. Jedna kancelarija se nije koristila, a u drugoj je sedela jedna koleginica koja će biti premeštena u drugu kancelariju. Sreća je da je požar rano primećen i da su vatrogasci brzo stigli", rekao je Milovanović.
Američki sajt "New York daily news" preneo je da su u požaru povređena tri civila i jedan vatrogasac, koji su zadobili lakše povrede. Zbog požara koji je izbio u zgradi, a koji je ugašen malo pre 22 časa, bila je zatvorena Peta avenija.
Zgrada koja se nalazi na Petoj aveniji u blizini 67. ulice i preko puta Central parka pod zaštitom je države od 1966. godine. Izgrađena je 1905. godine i bila je poznata kao kuća Roberta Livingstona Bikmana, pre nego što je postala Stalna misija bivše SFRJ pri Ujedinjenim nacijama. Projektovala ju je njujorška arhitektonska firma "Voren i Vetmor", koja je osmislila i stanicu Grand Central na Menhetnu.
Zgrada se trenutno prodaje, a početna cena je 50 miliona dolara.
Znači zgrada Misije Srbije pri UN ima tri kancelarije viška u gradu sa najvećim cenama zakupa u svetu. Ne znam šta će nam zgrada - dovoljan je stančić i povremeno soba u hotelu...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
SAD moraju da poseduju Grenland kako bi sprečile Rusiju ili Kinu da ga okupiraju u budućnosti, rekao je američki predsednik Donald Tramp i dodao da će "uraditi nešto na Grenlandu, sviđalo im se to ili ne".
Šef češke diplomatije Petr Macinka neočekivanom posetom Kijevu potvrdio je nastavak podrške Ukrajini nove češke vlade premijera Andreja Babiša i rekao da ceni što je Ukrajina napravila velike ustupke i želi mir.
Iranski vrhovni vođa ajatolah Ali Hamnei podigao je bezbednosne službe zemlje na najviši stepen pripravnosti, jer protesti prete da sruše režim, piše britanski Telegraf pozivajući se na neimenovane iranske zvaničnike.
Ministar prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine Hrvatske Branko Bačić izjavio je da će zgrada Vjesnika u Zagrebu, koja je izgorela u nedavnom požaru, biti uklonjena u aprilu.
U Iranu i dalje traju građanski protesti, sudeći prema snimcima koji dolaze preko Starlinka, projekta Ilona Maska koji omogućava internet preko satelitske mreže, javlja BBC.
Poglavar Rimokatoličke crkve, papa Lav XIV, osudio je upotrebu vojne sile za postizanje diplomatskih ciljeva, pozivajući na zaštitu ljudskih prava u Venecueli.
Članovi delegacije Pododbora Evropskog parlamenta (EP) za ljudska prava, koji su ove nedelje boravili u Turskoj, zaključili su da vlast te zemlje treba hitno da preokrene demokratsko nazadovanje zemlje.
Predsednik Donald Tramp sastaje se sa rukovodiocima naftnih kompanija od kojih se nada investicijama od 100 milijardi dolara kako bi se Venecuela osposobila da u potpunosti iskoristi svoje ogromne rezerve nafte.
Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas izjavila je danas da slike iz Teherana pokazuju "nesrazmeran i grub odgovor snaga bezbednosti" Irana.
Vrhovni komandant snaga NATO u Evropi, Aleksus Grinkevič izjavio je da je "NATO daleko od krizne situacije" posle pretnje predsednika SAD da će zauzeti Grenland, autonomnu teritoriju Danske - članice NATO.
Švajcarske vlasti odredile su pritvor Žaku Moretiju, suvlasniku bara "Le Konstelasion" u Kran Montani u kome je u novogodišnjoj noći poginulo 40, a povređeno 116 osoba.
Američki zvaničnici su razgovarali o mogućnosti paušalnih isplata stanovnicima Grenlanda kao jednom od načina da ih ubede da se odvoje od Danske i potencijalno pridruže Sjedinjenim Američkim Državama.
Francuski predsednik Emanuel Makron je u vreme ofanziva predsednika SAD Donalda Trampa širom sveta rekao da "odbacuje novi kolonijalizam i nemoć i vazalstvo".
Agent Službe za imigraciju i carine (ICE) koji je upucao ženu u automobilu usred dana u Mineapolisu teško je bio povređen prošle godine u sličnom incidentu.
Rudarska kompanija Rio Tinto potvrdila je da vodi preliminarne razgovore sa firmom Glenkor o mogućem objedinjavanju dela poslovanja ili celokupnog biznisa, uključujući opciju spajanja kroz razmenu akcija.
Komentari 3
misa avokado
Osiguranje
MarkoNS
A ja sumnjam da je reč o poslovičnoj lakomislenosti i neodgovornosti ljudi sa ovih prostora.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar