Napadač je u bekstvu. Još nema mnogo podataka o njegovom identitetu, poznato je da je u pitanju 29-ogodišnjak koji je rođen u Strazburu. Ipak, francuski "Parizien" navodi da je napadač jutros tražen zbog sumnje da je umešan u pokušaj ubistva, te da su pretresom njegove kuće pronađene granate. Takođe, mediji javljaju da je on u prošlosti sumnjičen i za pljačku, a svakako je potvrđeno da ima dosije.
Prema informacijama koje su medijima dostavili vatrogasci, pucnjava se dogodila oko 20 časova na Trgu Kleber u samom centru grada, u blizini marketa koji se tradicionalno otvara pred praznike i koji svake godine privlači brojne turiste.
Policija je objasnila da je napadač kada je otvorio vatru pucao po različitim mestima, a očevici da je zapucao "više puta" nišaneći "na sve strane".
Ministar unutrašnjih poslova Francuske Kristof Kastane je rekao da je napadač od ranije poznat policiji i da ima dosije, a Frans pres javlja da je bio na listi terorista. Takođe, predočeno je da je ranjen pre nego što se dao u beg.
Francusko Ministarstvo unutrašnjih poslova opisalo je incident kao "ozbiljan bezbednosni događaj", te upozorilo narod da ne izlazi na ulice, piše "Gardijan".
Saobraćaj za tu regiju u ovom momentu je obustavljen. Zatvoren je i Evropski parlament, a osoblju je naređeno da ostane unutar prostorija.
Povodom incidenta, oglasili su se predsednik Evropske komisije Žan Klod Junker, kao i britanska premijerka Tereza Mej. Junker je poručio da oštro osuđuje pucnjavu u Strazburu i da su njegove misli sa žrtvama, te da je Strazbur veličanstven simbol evropskog mira i demokratije.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Više od 5.800 osoba je uhapšeno, a nezakonita imovina vredna 293 miliona američkih dolara presretnuta je u velikoj međunarodnoj operaciji protiv finansijskih prevara, saopštio je danas Interpol.
Protivnici napora mađarske vlade da smeni predsednika zemlje okupili su se danas na protestu koji je stranka Fides bivšeg premijera Viktora Orbana organizovala u Budimpešti.
Privredni sud doneo je još jednu presudu u sporu koji protiv države vodi kompanija BB Hidro zbog nemogućnosti izgradnje male hidroelektrane (mHE) "Slatina", kojom je odbijen zahtev tog privatnika za isplatu 1,65 miliona.
U Nemačkoj je ove godine zabeleženo najmanje 5.120 smrtnih slučajeva povezanih sa visokim temperaturama, od kojih se većina dogodila tokom toplotnog talasa u junu.
Britanski kralj Čars promenio je u izveštaju o radu kraljevske porodice vekovnu titulu britanskih monarha i više se ne naziva branilac vere, čime je na sebe navukao ljutnju mnogih tradicionalnih hrišćana.
Primena novog onlajn sistema za prethodno odobravanje ulaska u EU odložena je, po svemu sudeći, do sledeće godine, nakon što je uvođenje zasebnog elektronskog sistema za granične provere poremetilo putovanja u Uniju.
Tročlano sudsko veće odbilo je zahtev upravnog odbora Kenedijevog centra da se ime predsednika SAD Donalda Trampa vrati u naziv te renomirane kulturne institucije sa sedištem u Vašingtonu.
Rusija je uvela zabranu izvoza dizela, u okviru mera podrške domaćem tržištu goriva, pošto su napadi ukrajinskih bespilotnih letelica na rafinerije doveli do nestašice i rasta cena.
Devojka koja je pohađala časove letenja bila je primorana da sama sleti avionom nakon što je njen instruktor iskočio iz letelice tokom leta u Argentini.
Predsednik Hrvatske Zoran Milanović izjavio je na samitu NATO u Ankari da Srbija poslednjih godina intenzivno jača svoje naoružanje i poručio da Alijansa mora da obrati pažnju na taj proces.
Tokom trke sa bikovima na festivalu San Fermin u španskom gradu Pamploni, danas su povređene tri osobe, saopštila je direktorka Univerzitetske bolnice u španskoj pokrajini Navara Estrela Petrina.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je u Ankari da je naredio prekid svih trgovinskih odnosa sa Španijom, koju je nazvao "užasnim partnerom u NATO".
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas u Ankari da je memorandum o razumevanju potpisan sa Iranom završen, ali je dodao da će dozvoliti nastavak pregovora.
Sjedinjene Američke Države pogodile su više od 80 meta u Iranu, kao odgovor na iranske napade na komercijalne brodove u Ormuskom moreuzu, što je izazvalo jutrošnje napade Teherana na američke baze u Kuvajtu i Bahreinu
Komentari 1
Samo u Srbiji™
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar