Nema više tajnih razvoda u Saudijskoj Arabiji, žene će obaveštenje dobijati SMS-om

Muškarci u Saudijskoj Arabiji od danas više ne mogu da se tajno razvode od supruge, već će sudovi obaveštavati žene o tome SMS porukom.
Nema više tajnih razvoda u Saudijskoj Arabiji, žene će obaveštenje dobijati SMS-om
Foto: Pixabay
Aktivisti za borbu za prava žena u Saudijskoj Arabiji ističu da će time biti okončana praksa tajnih razvoda.
 
Direktiva će osigurati da žena u potpunosti bude svesna svog bračnog statusa i moći će da štiti svoja prava, poput zahteva za alimentaciju.
 
Nova regulativa deo je ekonomskih i društvenih reformi koje sprovodi princ Mohamed bin Salman, poput dozvole ženama da prisustvuju fudbalskim utakmicama i da rade poslove koje tradicionalno obavljaju muškarci.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • hurrrrra!

    06.01.2019 13:32
    jos malo pa ce zene Saudijci smatrati na istoj razini sa kamilama!
    #predivnevesti!
    #sminkanjezatucanihobicaja

    PS pitam se zasto su zapadnoevropske zemlje (Irska, Britanija - da ne nabrajam) podrzale Saudijsku Aarabiju da sedi na celu UN Komisije za Prava Zena...? mora biti da je zbog ovih 'reformi'.....

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Ana Trišić Babić izabrana za v.d. predsednicu RS

Narodna skupština Republike Srpske imenovala je večeras Anu Trišić Babić, blisku saradnicu lidera vladajućeg Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorada Dodika, za vršioca dužnosti predsednika Republike Srpske.

Tramp okleva da Ukrajini proda tomahavke

Predsednik SAD Donald Tramp signalizirao je predsedniku Ukrajine Volodimiru Zelenskom da naginje ka tome da njegovoj zemlji ne proda krstareće rakete Tomahavk.