Snežne padavine paralisale su prethodnih dana pojedine delove Evrope, a sneg i dalje zadaje velike probleme građanima Nemačke, Austrije, Švedske i Švajcarske.
U Švajcarskoj su tri osobe povređene kada se lavina sručila na restoran jednog hotela.
Agencija AP navodi da je u poslednjih 10 dana u Evropi najmanje 21 osoba izgubila život u snežnom nevremenu.
Snežne padavine su paralisale pojedine delove Nemačke i Švajcarske - u petak nisu saobraćali vozovi, a škole su bile zatvorene. U Bavarskoj je palo najviše snega, a Crveni krst je pomagao vozačima koji su ostali zaglavljeni na putevima, dok je jedan devetogodišnji dečak poginuo nedaleko od Minhena kada je na njega palo drvo.
Tri osobe su povređene kada se lavina u švajcarskim Alpima sručila na restoran jednog hotela. Veruje se da su svi gosti hotela evakuisani.
U Švedskoj i Norveškoj snežna oluja blokirala je puteve, dok su u Austriji spasioci uspeli da spasu 41-godišnjeg poljskog snoubordera koji je skrenuo sa staze u skijaškom centru Šlosalmbanu.
U Austriji se u petak situacija malo stabilizovala nakon što je prethodnih dana u pojedinim delovima zemlje palo tri metra snega.
Protekle nedelje devet osoba je poginulo, a dvojica planinara se od prošle subote vode kao nestali.
"Ovolika količina snega na visinama iznad 800 metara nadmorske visine događa se svakih 30 do 100 godina", rekao je Aleksander Radler iz austrijskog Instituta za meteorologiju i geodinamiku.
Austrijska vojska poslala je helikoptere da "oduvaju" sneg sa krošnji drveća da bi se smanjio rizik od padanja stabala na železničke pruge i puteve.
U Švedskoj snažan snežni vetar pogodio je severne delove zemlje, koji je ponegde dostizao brzinu i od 49,7 metara u sekundi.
Na severu Norveške, jedan vozač kamiona opisao je kako je sa drugim vozačima bio celu noć zaglavljen na planinskom putu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik objavio je danas na društvenim mrežama snimak kako sa poglavarom Srpske pravoslavne crkve patrijarhom Porfirijem bere borovnice na Jahorini.
Izraelski premijer Benjamin Netanjahu najavio je nameru Izraela da proširi predstojeću ofanzivu izvan grada Gaze, na poslednja područja koja još nisu pod izraelskom kontrolom.
U Turskoj su danas privedeni vlasnik i izvođač radova na stambenoj zgradi koja se u nedelju srušila tokom zemljotresa magnitude 6,1 na severozapadu Turske.
Širom Iraka je danas nestala struja zato što je električna mreža zbog previsokih temperatura prestala da radi, saopštilo je ministarstvo energetike te zemlje.
Četiri jedinice u najvećoj zapadnoevropskoj nuklearnoj elektrani zatvorene su danas zato što je u stanice za hlađenje reaktora ušao veliki broj meduza, saopštila je Elektrodistribucija Francuske (EDF).
Požari na crnogorskom primorju ne jenjavaju. Nakon Buljarice, gori i u Čanju, barski vatrogasci su na terenu i gase požar koji je došao na oko sto metara od kuća.
Predsednik SAD Donald Tramp obećao je u nedelju da će da iseli beskućnike iz prestonice i zatvori kriminalce, uprkos tvrdnjama gradonačelnice Vašingtona Mjuriel Bauser da trenutno nema porasta kriminala.
Australija planira da vrlo brzo prizna palestinsku državu, nakon što su to već najavile Francuska, Velike Britanija i Kanada, javio je "Sydney Morning Herald".
U Tetovu je oko 12.30 rafalima iz automatske puške ubijen muškarac, a više ljudi je povređeno, uključujući i trinaestogodišnju devojčicu, preneli su makedonski mediji.
Najtoplije mesto na svetu danas u 15 časova bio je Bašrah u Iraku gde je izmereno 52,6 stepeni, objavljeno je na internet stranici Ogimet koji skuplja informacije o vremenu iz celog sveta.
Zemljotres magnitude 6,1 pogodio je večeras grad Sindirgi u zapadnoj provinciji Balikesir, saopštila je Turska agencija za upravljanje katastrofama (AFAD).
Tužilaštvo u Milanu je pokrenulo istragu oko građevinsko-urbanističkog skandala i raširene korupcije posebno u izgradnji velikog milanskog poslovnog centra "Porta nova", prenose italijanski i evropski mediji.
Policija u Baru uhapsila je sinoć i kazahstanskog državljanina A.S.(34), nakon što su prethodno slobode lišili i njegovu suprugu Z.S, takođe po crvenoj poternici NCB Interpola Astana.
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da iza presude Suda BiH protiv njega "stoji Velika Britanija, koja želi da ga ukloni sa političke scene kako bi na prostor BiH mogla da prebaci migrante iz te zemlje".
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar