Demonstranti, koje predvodi Demokratska partija Ljuljzima Baše, stranka desnog centra, koristili su dimne bombe i projektile, te su se sukobili sa albanskom policijom koja je čuvala zgradu parlamenta i pokušali da probiju kordon.
Albanska opozicija optužuje vladu levičarske Socijalističke partije premijera Edija Rame za korupciju i povezanost sa organizovanim kriminalom, što vlast poriče.
Od sredine februara, pristalice albanske opozicije koju predvodi Demokratska partija, u više navrata su pokušavale da prodru u zgradu albanskog parlamenta i u sedište vlade, ali ih je policija odvraćala koristeći suzavac i vodene topove.
Iz vladajuće stranke premijera Edija Rame kažu da protesti opozicije ometaju napredak Albanije ka članstvu u Evropskoj uniji.
Albanska opozicija zahteva ostavku vlade i prevremene parlamentarne izbore, i najavila je veliki protest za 13. april.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 2
Anarhista
Dragana
neka je sa srecom, komsije.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar