U nemačkom gradu evakuacija zbog kobre, stanovnici upozoreni da ne otvaraju vrata i prozore

Evakuisani su stanovi, a stanovništvo je pozvano da ne otvara vrata i prozore, sve zbog kobre koja nije nađena od nedelje, i već nekoliko dana seje strah u Herneu, gradu na zapadu Nemačke.
U nemačkom gradu evakuacija zbog kobre, stanovnici upozoreni da ne otvaraju vrata i prozore
Foto: Pixabay
Uprkos neprekidnoj potrazi, zmija posebno otrovne vrste nazvane zbog izgleda "kobra s monoklom", još nije primećena, saopštile su lokalne vlasti.
 
Kobra čija dužina može biti i veća od jednog metra, pobegla je u nedelju iz stana u Herneu, u Severnoj Rajni-Vestfaliji. Četiri zgrade u kvartu gde vlasnik živi su evakuisane.
 
"Pretpostavljamo da je zmija najverovatnije i dalje negde u zgradi", rekao je jedan od zvaničnika opštine Johanes Čudjiak. "Dakle, doneli smo odluku da zadržimo mere bezbednosti preduzete u nedelju, odnosno da četiri zgrade ostanu prazne i zaključane i redovno će se proveravati kako bi se otkrili bilo kakvi tragovi zmije", precizirao je on.
 
Vlasti su čak brašnom posule podove u zgradama u nadi da će zmija ostaviti trag.
 
Pozvali su na oprez stanovništvo tog grada, zahtevajući da ne otvaraju vrata i prozore. 
 
"Ako je moguće, hodajte samo asfaltiranim stazama i izbegavajte visoku travu i drugo gusto rastinje", savetuju lokalne vlasti 150.000 stanovnika.
 
Od vlasnika nestale kobre je oduzeto dvadesetak zmija koje je čuvao u stanu. 
 
Kobra čiji je naučni naziv "Naja kaouthia" i čiji je ugriz smrtonosan, potiče iz Azije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet