Slučaj je prvi takav u Holandiji, jednoj od prvih zemalja koje su su legalizovale eutanaziju. Tužioci i lekari se nadaju da će ovaj slučaj razjasniti kako zakon o eutanaziji iz 2002. može da bude primenjen, kada se radi o ljudima sa teškom demencijom.
"Zaključujemo da su svi pravni zahtevi oko sprovođenja eutanazije bili zadovoljeni. Prema tome osumnjičena je oslobođena svih optužbi", rekla je sudija Marijete Renkers u Hagu.
Slučaj se radio o eutanaziji sprovedenoj pre tri godne nad 74-ogodišnjom ženom kojoj je data fatalna doza lekova iako je bila naznaka da je možda promenila mišljenje od kada je pismeno izjavila da želi da umre.
Lekarka je otpužena da nije delovala sa dovoljno brige jer, kako su navodili tužioci, nije uložila dovoljno napora da istraži da li pacijentkinja i dalje želi eutanaziju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar