Indija je na brzinu podigla zid dug 500 metara u saveznoj državi Gudžarat uoči posete američkog predsednika Donalda Trampa, a protivnici navode da vlasti na taj način žele da blokiraju pogled na siromašnu oblast u kojoj živi više od 2.000 ljudi.
"Pošto troše toliko novca na ovaj zid, zašto ga ne iskoriste da poboljšaju uslove u našoj četvrti i obezbede nam bolje objekte? Zašto kriju nas siromašne", upitao je meštanin Keši Saranija.
Tokom dvodnevne posete Indiji sledeće nedelje, Tramp će doći i u grad Ahmedabad u Gudžaratu, gde će na stadionu za kriket biti organizovan skup "Namaste Tramp", (Pozdrav Trampu), po ugledu na miting u američkom gradu Hjustonu organizovanom u septembru za indijskog premijera Narendru Modija.
U društvu Modija, koji potiče iz države Gudžarat, Tramp će se voziti putem tik uz siromašnu četvrt.
Mediji navode da je zid trebalo da bude visok između 1,8 i 2,1 metar, ali da je ipak odlučeno da bude 1,2 metra visine.
Visoki zvaničnik indijske vlade Bidžal Patel rekao je da je zid izgrađen "iz bezbednosnih razloga", a ne radi prikrivanja sirotinjske četvrti.
Nekoliko političkih lidera kritikovalo je izgradnju zida u Gudžaratu, na čijem je čelu Modi bio 12 godina pre nego što je u maju 2014. godine postao premijer Indije.
Vlasti su juče naložile članovima 45 porodica da napuste drugu sirotinjsku četvrt blizu stadiona za kriket. Stanovnici te četvrti navode da im je naređeno da odu zbog predstojećeg događaja, što gradske vlasti negiraju.
Tramp će posetiti Indiju 24. i 25. februara. Cilj njegove posete je da poboljša odnose dve zemlje, zategnute zbog trgovinskih sporova, a ona bi mogla da mu pomogne i da dobije podršku desetina hiljada Amerikanaca indijskog porekla uoči predsedničkih izbora u novembru.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Svako ko na Kopaonik ide preko Kruševca, imao je priliku da vidi sličan zid u kružnom toku na izlazu pre KP doma. Populisti ne umeju drugačije nego populističkim merama da se bore sa društvenim izazovima.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Istražni sudija Županijskog suda u Splitu odredio je jednomesečni pritvor 54-godišnjem pilotu Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva (HRZ) iz Splita i njegovoj partnerki (46), državljanki Srbije koja živi na Kosovu.
Prevremeni izbori za predsednika Republike Srpske održaće se 23. novembra ove godine, odlučila je Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine (CIK BiH).
Severnokorejski lider Kim Džong Un i ruski predsednik Vladimir Putin biće među zvaničnicima koji će prisustvovati vojnoj paradi u Pekingu 3. septembra.
Zagovornici prava migranata u SAD se redovno okupljaju ispred Međunarodnog aerodroma King Kaunti u Sijetlu da bi svedočili letovima za deportaciju i širili vest o tome kuda oni idu i koliko je u tim avionima ljudi.
Nemačka vlada usvojila je nacrt zakona kojim se uvodi sistem dobrovoljne vojne službe, uz mogućnost uvođenja i regrutacije ukoliko ciljevi prijavljivanja ne budu ispunjeni, saopštili su zvaničnici.
Vozovi u Crnoj Gori, nakon pet dana prekida, ponovo saobraćaju, pošto je grupa zaposlenih u Železničkoj infrastrukturi Crne Gore postigla dogovor sa menadžmentom i Ministarstvom saobraćaja.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da je spreman da uvede ekonomske sankcije Rusiji, ako predsednik Vladimir Putin ne pristane na prekid vatre, upozoravajući na ozbiljne posledice.
Pakistan je evakuisao desetine hiljada ljudi u bezbednije oblasti pošto je susedna Indija kroz svoje brane otpustila vodu iz opterećenih akmuluacionih jezera i nabujalih reka u niže, pogranične regije.
Dva mladića u indonežanskoj provinciji Aćeh javno su išibana, nakon što ih je šerijatski sud osudio za kršenje islamskog zakona, zbog grljenja i ljubljenja u javnosti.
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država (SAD) Donald Tramp obećao je danas da će uvesti smrtnu kaznu za svako ubistvo u Vašingtonu, iako je ona ukinuta 1981. godine.
Ministru pravde Brazila Rikardu Levandovskom poništena je viza za Sjedinjene Američke Države, rekao je danas predsednik Luis Injacio Lula i osudio taj potez Vašingtona kao neodgovoran.
Ukrajinske vlasti objavile su danas da će dozvoliti muškarcima starosti od 18 do 22 godine da putuju u inostranstvo, što im je od početka rata u toj zemlji u februaru 2022. godine bilo zabranjeno.
Nemačka se neće pridružiti inicijativi zapadnih saveznika za priznavanje palestinske države na predstojećoj Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija, izjavio je kancelar Fridrih Merc.
Komentari 2
Bacvanin
021IS
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar