Od novih zaraženih, dva su slučaja u Osijeku (kontakti od ranije zaražene osobe u Zagrebu) i po jedan u Sisku (osoba koja se vratila iz Španije), te Varaždinu i Zagrebu (jedna osoba se vratila iz Amerike presedajući na više mesta u Evropi, a druga iz Španije).
Direktor Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Krunoslav Capak naglasio je da se i dalje radi o "uvezenim" slučajevima i bliskim kontaktima obolelih.
Capak je takođe kazao da se oporavio i drugi brat blizanac koji je prvi zaraženi. On je negativan u razmaku testiranja od 48 sati i tokom dana će biti pušten kući.
Izvestio je da je dosad testirano više do 500 ljudi u Hrvatskoj, kao i da je za testiranje na dva punkta u Zagrebu sve spremno, što bi, kaže, značilo da se u četiri smene može odraditi 160 do 200 testova po punktu.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 1
ambulance
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar