Bez posla je ostao 1,01 milion radnika, što je najveći pad od 1976. godine. Stopa nezaposlenosti porasla je na 7,8 odsto , dok je u februaru bila 5,6 odsto.
Više od četiri miliona ljudi, ili svaki peti radnik, već se prijavilo za socijalnu pomoć za hitne slučajeve od kada je vlada uvela mere socijalnog distanciranja i naredila zatvaranje nekih kompanija kako bi se usporilo širenje virusa korona.
Pre pandemije najveći pad zaposlenosti u Kanadi bio je u januaru 2009. kada je bez posla ostalo 125.000 ljudi. Brojke su sada gore nego što su ekonomisti očekivali. Prognozirali su za mart da će nezaposlenost rasti za 500.000 ljudi.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar