Danska najavljuje početak izgradnje najdužeg podvodnog tunela, povezivaće je sa Nemačkom

Danska je najavila radove na izgradnji najdužeg podvodnog železničkog i putnog tunela Femernbelt.
Danska najavljuje početak izgradnje najdužeg podvodnog tunela, povezivaće je sa Nemačkom
Foto: Pixabay
On će ovu zemlju povezati sa Nemačkom, a radovi će sa danske strane početi 1. januara 2021.
 
"Radovi na izgradnji u Lolandu počeće 1. januara 2021. godine, a moći će da se na nemačkoj strani nastave sredinom 2022. godine", saopštilo je dansko Ministarstvo saobraćaja.
 
Tunel, dug 18 kilometara, koji će proći ispod Baltičkog mora, povezaće danska ostrva Loland-Falster, južno od Kopenhagena, sa nemačkim regionom Šlezvig-Holštajn. Ministarstvo navodi da je početak radova bio planiran za sredinu ove godine, ali da je pomeren zbog pandemije koronavirusa.
 
Tunel, koji treba da bude otvoren sredinom 2029, omogući će da se iz Nemačke do Danske stigne za 10 minuta kolima ili za sedam minuta vozom.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Izabrana treća vlada Andreja Plenkovića

Posle desetočasovne rasprave Hrvatski sabor je izglasao treću vladu Andreja Plenkovića, bivšeg i budućeg premijera i predsednika Hrvatske demokratske zajednice (HDZ).

Četiri osobe poginule u jakoj oluji u Hjustonu

Četiri osobe su poginule juče u Hjustonu, u američkoj saveznoj državi Teksas, u jakoj oluji koja je izazvala i velike materijalne štete, brojne probleme u energetskom sistemu i lomila drveće.