Vojska u Mađarskoj asistira medicinarima da bi građani više poštovali mere zaštite od kovida

Vojnici će od danas pomagati zdravstvenim radnicima u 93 bolnice u Mađarskoj, kako bi se obezbedilo poštovanje restriktivne mere, saopštilo je ministarstvo odbrane.
Vojska u Mađarskoj asistira medicinarima da bi građani više poštovali mere zaštite od kovida
Foto: Pixabay
"Vojnici neće izvršasvati zadatke koji se tiču lečenja pacijenata, ali će raditi fizikalije i logistiku, a takođe će im biti povereno da mere temperaturu obolelima. Njihov glavni zadatak je da olakšaju posao medicinskim radnicima", rekao je Tibor Benko, visoki oficir mađarske vojske i vladin zvaničnik, prenela je agencija MTI njegovu izjavu za M1.
 
Mađarska vojska je učestvovala u dezinfekciji obrazovnih ustanova tokom jeseni, a armija je pozvana da izvrši zadatke u još nekim institucijama, dodao je Benko.
 
Vojska se takođe koristi na graničnim prelazima, kako bi obezbedila humanitarne koridore.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Dežavi

    16.11.2020 15:57
    Diktator iz Felčuta se k.. či. Lekari i sestre u velikom broju odavno otišli na zapad i sever da bi pobegli od orbanovog fa#izma, pa sad nema ko da leči.
  • Mikloš

    16.11.2020 15:56
    Tako treba
    Mađarska država, na čelu sa predsednikom Viktorom Orbanom, itekakp brine o dobrobiti svojih državljana!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Mask osniva stranku: Može li da kupi izbore?

Ilon Mask najavio je osnivanje nove američke političke partije pod nazivom Američka stranka. Politički analitičari kažu da nije nemoguće da najbogatiji čovek na svetu kupi izbore.