Tabla sa imenom Diane Budisavljević postavljena na vrtić u Inzbruku

Gradske vlasti Inzbruka su na gradski vrtić u naselju Rajhenau postavile tablu sa imenom Diane Budisavljević, koja je iz sistema ustaških logora smrti Jasenovac spasila desetine hiljada srpske dece, a rođena je i odrasla u porodici Obekser u centru Inzbruka, javio je crkveni radio Slovo ljubve.
O tome su ovaj radio izvestili članovi Srpske pravoslavne omladine Inzbruka (SPOJI), koji su naveli da je privremena tabla postavljena 23. februara, dok ne bude gotova prava spomen ploča.
 
Vrtić koji je poneo ime Diane Budisavljević do sada je bio imenovan po nacističkom lekaru Burghardu Brajtneru.
 
Organizacija SPOJI pozdravila je odluku gradskih vlasti iz novembra prošle godine da preimenuje ovaj vrtić, dok istovremeno ističe da je ulici u kojoj se nalazi ovaj vrtić, ostavljen naziv Brajtnera, ali uz natpise koji ukazuju na njegovu nacističku prošlost i dela protiv čovečnosti.
 
Ova organizacija u saopštenju je pozdravila i pravilno ispisano ime i prezime austrijske humanitarke Diane Budisavljević.
 
Radio Slovo ljubve podseća na borbu Srpske pravoslavne omladine Inzbruka da se na rodnoj kući Diane Budisavljević u ovom gradu postavi spomen ploča, koja će svima koji posete ovaj grad jasno predočiti u čemu se sastojao podvig ove žene.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Miloš

    25.02.2021 18:52
    Neka joj Gospod Bog podari rajsko naselje !
    Na zalost u Srbiji se ne pominje ni Dijana Budisavljevic, Lajos Dunafalfi, Arcibald Rajs, Nikolaj Romanov , Nikolaj Velimirovic i mnogi drugi ali moderni gladijatori , crna hronika, i skroz ne bitne osobe za bilo sta se ne skidaju sa medija !!!
    Srbija je puna idolopoklonika !

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet