Češka proteruje 18 ruskih diplomata

Češka je odlučila da protera 18 službenika ambasade Rusije u Pragu za koje češke službe tvrde da su ruski obaveštajci.
Češka proteruje 18 ruskih diplomata
Foto: Pixabay
"Kao češki ministar spoljnih poslova odlučio sam da proteram sve službenike ruske ambasade u Pragu koje su naše specijalne službe identifikovale kao pripadnike ruskih obaveštajnih agencija SVR i GRU", rekao je potpredsednik Vlade i šef diplomatije Jan Hamaček na konferenciji za novinare.
 
On je dodao da ruske diplomate imaju rok od 48 sati da napuste Češku.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Dragan

    17.04.2021 22:15
    E
    Nas u JNA su učili da u svakoj "privrednoj" delegaciji iz SSSR u poseti Jugoslaviji ima bar tri iz KGBa.I mi ih još na aeridromu kad dođu sprovedemo nazad za Moskvu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

I Litvanija zabranila ulazak Dodiku

Vlada Litvanije uvela je sankcije predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku, predsedniku Narodne skupštine RS Nenadu Stevandiću i premijeru Radovanu Viškoviću.

Poljska će zabraniti Dodiku ulazak u tu zemlju

Ambasada Poljske u BiH potvrdila je da je pokrenuta procedura uvođenja sankcija predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku i da se čeka donošenje konačne odluke kada će biti poznato više detalja.