Portparol talibana obećao da će poštovati prava žena, ali u okviru šerijata

Portparol talibana Zabihulah Mudžahid obećao je danas da će poštovati prava žena, ali u okviru normi islamskog zakona.
Portparol talibana obećao da će poštovati prava žena, ali u okviru šerijata
Foto: FoNet/AP
On je, na svojoj prvoj zvaničnoj konferenciji za medije od preuzimanja vlasti u Avganistanu, rekao da talibani žele da privatni mediji "ostanu nezavisni", ali je naglasio da novinari "ne bi trebalo da rade protiv nacionalnih vrednosti".
 
Mudžahid je naglasio da nikome neće dozvoliti da koristi teritoriju Avganistana da napada druge.
 
Ključni zahtev talibana u sporazumu koji su postigli sa Trampovom administracijom 2020. godine, bilo je povlačenje stranih trupa. On je obećao da će talibani osigurati bezbednost u Avganistanu i da ne žele osvetu.
 
Talibani su jutros proglasili amnestiju za sve državne zvaničnike, pozivajući ih da se vrate na posao, a žene da se pridruže administraciji, dva dana nakon preuzimanja vlasti u Avganistanu.
 
"Opšta amnestija je proglašena za sve, trebalo bi da nastavite svoj način života uz puno poverenje", navedeno je u saopštenju talibana.
 
Avganistan je upao u haos kako su talibani zauzimali delove zemlje poslednjih dana i ušli u Kabul ovog vikenda, dok su SAD pokušavale da povuku svoje snage, diplomate, saveznike i Avganistance koji su radili sa koalicijom tokom 20 godina.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Milicajac frilenser

    17.08.2021 21:29
    Kakav je stav talibanske vlasti povodom transrodnih i nebinarnih osoba, LGBTQ+ zajednice i njihovih bračnih prava, ličnih zamenica?
  • /

    17.08.2021 20:03
    /
    to je rekao i mladic
  • tbd

    17.08.2021 19:24
    Bravo !

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Netanjahu: Država Palestina neće postojati

Posle talasa priznanja palestinske države u proteklih desetak dana, izraelski premijer Benjamin Netanjahu poručio je da "sramotna predaja nekih lidera palestinskom terorizmu neće obavezati Izrael ni na šta".

Preminula glumica Klaudija Kardinale

Čuvena francusko-italijanska glumica Klaudija Kardinale, legenda kinematografije 1960-ih, preminula je u Nemuru kod Pariza, saopštio je njen agent.

Poljska otvara granicu sa Belorusijom

Poljska će u sredu ponovo otvoriti granične prelaze sa Belorusijom koje je zatvorila zbog rusko-beloruskih vojnih manevara "Zapad 2025" održanih u Belorusiji od 12. do 16. septembra.

Iran ove godine pogubio najmanje 1.000 osoba

Najmanje 1.000 osuđenika pogubljeno je u Iranu ove godine, saopštila je nevladina organizacija koja se bavi ljudskim pravima u Iranu (IHR) i koja osuđuje "kampanju masakra" u iranskim zatvorima.