U Salvadoru vanredno stanje, 62 ubistva u 24 sata

Parlament Salvadora odobrio je danas uvodjenje jednomesečnog vanrednog stanja u pokušaju da se zaustavi nasilje kriminalnih grupa optuženih za 62 ubistva u 24 sata.

Parlament je glasao na zahtev šefa države Najiba Bukelea.

Uredbom, usvojenom velikom većinom u parlamentu, "proglašava se vanredno stanje na celoj teritoriji zemlje zbog ozbiljnog kršenja javnog reda od strane kriminalnih grupa".
 
Na osnovu uredbe se ograničava sloboda okupljanja i dozvoljava se hapšenja bez naloga.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Vukasin Jankovic

    31.03.2022 14:25
    E svasta ti mene boze sacuvaj
  • Zemlja čudesa

    27.03.2022 17:41
    demokratija u najavi
    Ameri če ponovo da im uvode demokratiju?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Nemačka će od SAD kupiti rakete Tomahavk

Nemačka je postigla sporazum sa SAD o kupovini američkih krstarećih raketa "Tomahavk" i njihovom stacioniranju u Nemačkoj, objavio je nemački kancelar Fridrih Merc.

Zemljotres u Češkoj i Slovačkoj

Zemljotres jačine 5,5 stepeni Rihterove skale pogodio je danas Češku i Slovačku, prema podacima Evropsko-mediteranskog seizmičkog instituta.

Rusija zabranila izvoz dizela

Rusija je uvela zabranu izvoza dizela, u okviru mera podrške domaćem tržištu goriva, pošto su napadi ukrajinskih bespilotnih letelica na rafinerije doveli do nestašice i rasta cena.