Severna Makedonija ukinula sve restriktivne antikovid mere

Vlada Severne Makedonije je danas ukinula sve restriktivne antikovid mere, osim obaveznog korišćenja zaštitnih maski u zdravstvenim ustanovama, apotekama i ustanovama za zbrinjavanje odraslih osoba.
Kako je saopšteno, time je Vlada prihvatila sve predloge svog Glavnog koordinativnog kriznog štaba, koje su utvrđeni po preporukama Komisije za zarazne bolesti.
Istovremo uz ukidanje restriktivnih antikovod mera, Vlada je potvrdila preporuke za poštovanje i praktikovanje osnovnih preventivnih mera zaštite.
To su "negrupisanje" i održavanje fizičke distance, korišćenje zaštitnih maski na javnom mestu, posebno u zatvorenom prostoru gde ne postoji mogućnost fizičke distance, redovno održavanje lične higijene, provetravanje zatvorenih prostorija i kućna samoizolaciju kod simptoma bolesti respiratornog sistema.
 
"Zaključcima sa današnje sednice preporučuje se domovima zdravlja da intenziviraju terensku vakcinaciju starijih od 80 godina zbog slabog obuhvata te starosne grupe imunizacijom, kao i da nastave sa vakcinacijom zdravstvenih radnika", piše u saopštenju Vlade.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Nakon tri decenije: Počelo suđenje za ubistvo Tupaka

U Okružnom sudu okruga Klark u Las Vegasu počelo je suđenje Dvejnu "Kef D" Dejvisu (63), optuženom da je organizovao pucnjavu iz automobila 1996. godine, u kojoj je u tom gradu ubijen američki reper Tupak Šakur (25).

Tramp zapretio Omanu bombardovanjem

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donalda Tramp danas je zapretio će bombardovati Oman ako ta zemlja bude ugrozila pregovore SAD i Irana u vezi sa tranzitom brodova kroz Ormuski moreuz, prenosi Tajms of Izrael.

EU priprema novi paket sankcija protiv Rusije

Visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas izjavila je da Brisel priprema novi paket sankcija protiv Rusije i poručila da na to mogu da računaju saveznici Kremlja.