
Podignuta optužnica protiv Kevina Spejsija - optužen za seksualne napade na tri muškarca
Glumac Kevin Spejsi optužen je po četiri tačke za seksualne napade na tri muškarca, saopšteno je iz engleskog tužilaštva, javio je BBC.
Šezdesetdvogodišnji glumac je optužen pošto je londonska policija preispitala dokaze posle serije pritužbi protiv njega od 2005. do 2013. godine.
Tri pritužbe odnose se na seksualno zlostavljanje koje se navodno dogodilo u Londonu, a jedna u Glosteširu.
Protiv glumca Kevina Spejsija u septembru 2020. su podneli tužbu glumac Entoni Rap i još jedna neimenovana osoba, za seksualni napad koji se dogodio osamdesetih godina prošlog veka, kada su obojica bili mlađi od 18 godina. Građanska tužba podneta je pred sudom države Njujork na Menhetnu.
Spejsi je, takođe, optužen i za seksualno napastvovanje jednog tinejdžera u julu 2016. u restoranu na ostrvu Nantaket kod Bostona. U novembru prošle godine sud je odlučio da će Spejsi morati da plati 31 milion dolara odštete kompaniji koja je bila producent serije "Kuća od karata", u kojoj je igrao glavnu ulogu, pošto je otpušten zbog tužbe za seksualno uznemiravanje.
Producentska kuća MRC, koja stoji iza hit serije o političkim intrigama u Vašingtonu, tražila je odštetu za izgubljenu zaradu koja se pripisuje glumčevom odlasku iz serije posle optužbe protiv njega za seksualno uznemiravanje i zlostavljanje.
MRC je navela da je posle optužbe Spejsija suspendovala iz serije i pokrenula internu istragu prema kojoj je glumac odgovoran za pripisano delo.
Odlazak glumca primorao je producentsku kuću da reorganizuju seriju što je rezultiralo "značajnim gubicima", dodala je MRC. Scenario je morao da bude revidiran da bi se isključio lik kojeg je igrao Spejsi i da se reorganizuje čitava šesta sezona, smanjena sa 13 na osam epizoda.
MRC je sudsku proceduru pokrenula 2019. Iste godine je sud odbacio tužbu protiv američkog glumca za nepristojno ponašanje i seksualno zlostavljanje u američkoj državi Masačusets.
Glumac je osvojio dva Oskara, za najboljeg glumca u filmu "Američka lepota" 1999. godine i za najbolju sporednu mušku ulogu u filmu "Dežurni krivci" iz 1995. godine.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Region i svet
Raste zavisnost SAD od uvoza iz EU, prevazilazi zavisnost od Kine
18.09.2025.•
0
SAD se više nego što se obično pretpostavlja oslanjaju na uvoz iz EU i zavisnost od uvoza iz Unije je veća od one od Kine i po vrednosti, i po broju proizvoda.
Italija prva u EU koja je usvojila zakon o upotrebi veštačke inteligencije: Evo šta će biti kažnjivo
18.09.2025.•
0
Italija je postala prva zemlja u Evropskoj uniji koja je usvojila sveobuhvatni zakon za regulisanje upotrebe veštačke inteligencije, koji podrazumeva zatvorske kazne za zloupotrebu te tehnologije.
Tramp proglasio Antifu terorističkom organizacijom
18.09.2025.•
2
Američki predsednik Donald Tramp najavio je da će Antifu proglasiti za "glavnu terorističku organizaciju", i pozvao je na pokretanje istrage protiv ljudi koji je navodno finansiraju.
Emisija Džimija Kimela neće biti emitovana zbog komentara o Čarliju Kirku
18.09.2025.•
1
Televizija ABC, u vlasništvu kompanije "Volt Dizni", saopštila je da će na neodređeno vreme prestati da emituje emisiju "Džimi Kimel uživo".
Koje zemlje su do sada zabranile ulazak Dodiku?
18.09.2025.•
11
Slovenija je još jedna u nizu zemalja koje su zabranile ulazak bivšem predsedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku.
I Nju Džersi dozvolio kompostiranje tela preminulih ljudi
18.09.2025.•
0
Nju Džersi je postao 14. država SAD koja zakonom dozvoljava "kompostiranje" tela umrlih kao alternativu sahranjivanju i kremiranju.
Tajms: Velika Britanija će tokom vikenda priznati Palestinu
18.09.2025.•
1
Velika Britanija će ovog vikenda formalno priznati palestinsku državu, objavio je Tajms.
Bivši predsednik Brazila Bolsonaro ima rak kože
18.09.2025.•
1
Bivši predsednik Brazila Žair Bolsonaro boluje od raka kože, potvrdio je šef njegovog hirurškog tima Klaudio Birolini.
UNHCR: Konvencija o izbeglicama iz 1951. ugrožena kao nikad pre
17.09.2025.•
0
Agencija UN za izbeglice je saopštila da vlade širom sveta, posebno SAD i zemalja Evrope, sve više potkopavaju svetsku konvenciju o izbeglicama i tražiocima azila do te mere da ugrožavaju i njeno samo postojanje.
SAD poništavaju vize za one "koji slave ubistvo Čarlija Kirka", biće i deportovani
17.09.2025.•
1
Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je da Sjedinjene Američke Države poništavaju i odbijaju vize "ljudima koji slave ubistvo Čarlija Kirka".
Medved napao planinara u Nacionalnom parku Jelouston
17.09.2025.•
0
Medved u Nacionalnom parku Jelouston napao je planinara nakon iznenadnog susreta na stazi Turbid Lejk, saopštili su zvaničnici parka.
Deca iz Gaze stigla u Veliku Britaniju na lečenje
17.09.2025.•
2
Kritično bolesna i povređena deca iz Gaze stigla su s porodicama u Veliku Britaniju na lečenje, saopštila je britanska vlada.
Kompanija Rajaner ukida letove iz Beča zbog cene usluga i takse, Viz Er odlazi skroz
17.09.2025.•
0
Irska niskotarifna aviokompanija Rajaner saopštila je da iz zimskog reda letova ukljanja letove za manje aerodrome Bilund u Danskoj, Santander u Španiji i Talin u Estoniji s polaskom iz Beča.
Julija Navaljna tvrdi da su strani testovi pokazali da je njen suprug otrovan
17.09.2025.•
0
Julija Navaljna, supruga pokojnog ruskog opozicionog lidera Alekseja Navaljnog, izjavila je da su strani laboratorijski testovi bioloških uzoraka njenog supruga "potvrdili da je bio otrovan".
Iz Maču Pikčua evakuisano 1.600 turista zbog protesta lokalnog stanovništva
17.09.2025.•
0
Oko 1.600 turista evakuisano je iz čuvenog arheološkog nalazišta u Peruu zbog protesta tokom kojih je došlo i do sukoba sa policijom, u kojima je 14 policajaca povređeno.
U Francuskoj se sutra očekuje 250 skupova na kojima bi moglo da učestvuje i do 800.000 ljudi
17.09.2025.•
3
Oko 250 skupova najavljeno je da će se održati širom Francuske u četvrtak, 18. septembra povodom Dana društvene mobilizacije, a procene ukazuju na mogućnost da na skupovima bude i do 800.000 ljudi.
VIDEO: Na dvorac Vindzor demonstranti projektovali slike Trampa i Epstina
17.09.2025.•
0
Četiri osobe su uhapšene nakon što su slike princa Endrua, Donalda Trampa i seksualnog prestupnika Džefrija Epstina projektovane na dvorcu Vindzor u kojm će kralj Čarls ugostiti američkog predsednika.
Iz prirodnjačkog muzeja u Parizu ukradeno grumenje zlata vredno 600.000 evra
17.09.2025.•
0
Više primeraka grumenja zlata iz nacionalne kolekcije ukradeno je iz Galerije geologije i mineralogije Prirodnjačkog muzeja u Parizu, a galerija će ostati zatvorena do daljeg.
Evropski socijalisti isključuju Ficovu partiju iz saveza
16.09.2025.•
5
Savez evropskih socijalističkih partija trajno će isključiti stranku Smer slovačkog premijera Roberta Fica iz članstva na kongresu sledećeg meseca.
Tužilac će tražiti smrtnu kaznu za ubicu Čarlija Kirka
16.09.2025.•
0
Podignuta je optužnica protiv Tajlera Robinsona, osumnjičenog za ubistvo američkog konzervativnog aktiviste Čarlija Kirka, a tužilac će tražiti smrtnu kaznu.
Kos: EU zabrinuta za stanje vladavine prava u državama Zapadnog Balkana
16.09.2025.•
11
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos izjavila je da Evropska unija ostaje zabrinuta za stanje vladavine prava u državama kandidatima za članstvo, iako u njima postoji opipljiv napredak u toj sferi.
Komentari 5
Branko
Igor
pera
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar