U centru Zagreba sinoć je došlo do incidenta nakon saniranja radova na vodovodnom sistemu, prilikom čega su povređene najmanje četiri osobe.
Iz vatrogasne jedinice u Zagrebu potvrdili su hrvatskim medijima da je bager, koji je nešto ranije radio na saniranju vodovodne cevi koja je pukla, udario u gasnu cev te da su se zapalile plinske instalacije zajedno sa bagerom.
U bolnicu je hitno prevezen vozač bagera koji je povređen, kao i jedan od stanara, a ukupno je povređeno najmanje četvoro.
U jednom stanu su popucala stakla, a očevici iz obližnjih zgrada navode kako se osetio miris plina i da je plamen u nekim trenucima dosezao do krovova. Rekli su i da se videlo nekoliko bljesaka praćenih zvukom poput snažnije petarde, piše Index.hr.
Pregorele su i tramvajske žice koje su pale na pod, a samim tim bilo je i velikog iskrenja, rekli su to iz vatrogasne jedinice. Naveli su i da štite zgrade hladeći fasade.
Na intervenciju je izašlo pet vatrogasnih vozila i 16 vatrogasaca koji su ohladili mašinu i okolinu te ugasili plamen visok preko 10 metara.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Predsednik SAD Donald Tramp planira da uvede obavezu za sve strane turiste, da prilikom ulaska u SAD dostave podatke o svojim nalozima na društvenim mrežama za poslednjih pet godina.
Premijer Crne Gore Milojko Spajić reagovao je na izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića da će predsednici Evropske komisije Ursuli fon der Lajen predložiti da ceo Zapadni Balkan uđe u EU zajedno.
Hrvatski sabor razmatra Zakon o naplati putarine kojim se od 1. marta 2027. uvodi elektronska naplata putarine bez zaustavljanja vozila, zasnovana na ENC uređaju i automatskom očitavanju registarskih tablica kamerama.
Ruski vojno-transportni avion An-22 srušio se danas u Ivanovskoj oblasti, više od 200 kilometara severoistočno od Moskve, saopštile su tamošnje vlasti i dodale da su svi u letelici poginuli.
Ustavni sud Bosne i Hercegovine (BiH) danas je doneo privremenu meru kojom je stavio van snage Zakon o finansiranju političkih organizacija, koji je Narodna skupština Republike Srpske usvojila u maju ove godine.
Najmanje 13 zatvorenika pronađeno je mrtvo u nedelju u južnom ekvadorskom zatvoru koji je poslednjih meseci pogođen nasiljem, saopštila je u ponedeljak zatvorska služba SNAI.
Dok hiljade poljoprivrednika u Grčkoj već danima blokiraju puteve traktorima tražeći finansijsku pomoć države, tužilac Vrhovnog suda izdao je nalog da se po službenoj dužnosti preduzmu mere za prekidanje protesta.
Prvi u godišnjem rangiranju 28 najmoćnijih ljudi u evropskoj politici briselskog Politika je američki predsednik Donald Tramp koga su nazvali "Transatlantski udarni talas".
Zemlje Evropske unije će morati pojedinačno da obezbede milijarde evra da bi garantovale zajmove za Ukrajinu u iznosu do 210 milijardi evra, pri čemu se očekuje da Nemačka pokrije do 52 milijarde evra.
Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da je kazna od 120 miliona evra, koju su tehnološki regulatori EU izrekli kompaniji X Ilona Maska, "gnusna", kao i da ne razume kako evropski regulatori mogu da opravdaju taj potez.
Jak zemljotres magnitude 7,5 potresao je danas severoistočni Japan, posle kojeg je izdato naređenje za evakuaciju 90.000 ljudi, a upozorenje na cunami je ublaženo.
Evropski savet postigao je danas sporazum o zakonu kojim se ubrzavaju i pojednostavljuju procedure vraćanja osoba koje ilegalno borave u zemljama članicama.
Grčki poljoprivrednici organizovali su danas štrajk i blokirali ključne puteve, granične prelaze i dva aerodroma na Kritu kako bi izrazili protest i zbog kašnjenja evropskih subvencija.
Broj ubijenih u napadu dronovima na vrtić i druge lokacije u gradu Kalugi povećan je na 114 ljudi, od čega 63 dece, saopšteno je iz Svetske zdravstvene organizacije (SZO).
Alija Balijagić osuđen je danas na 40 godina zatvora zbog teškog ubistva brata i sestre, Jovana (60) i Milenke Madžgalj (69), u Sokolcu 25. oktobra prošle godine.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar