VIDEO: Kontejner sa toksičnim gasom se otkačio sa krana u jordanskoj luci, najmanje 13 mrtvih

Najmanje 13 ljudi je poginulo, a više od 250 hospitalizovano posle oslobađanja toksičnog gasa hlora pri utovaru na brod u jordanskoj luci Akaba.
VIDEO: Kontejner sa toksičnim gasom se otkačio sa krana u jordanskoj luci, najmanje 13 mrtvih
Foto: FoNet/AP
Nesreća se dogodila kada se pri utovaru kontejner sa hlorom otkačio sa krana, posle čega se proširio veliki oblak žutog dima.
Na snimku jedne od nadzornih kamera u luci vidi se trenutak kad je kontejner podignut u vazduh, a zatim iznenada pao na brod i eksplodirao. Veliki oblak jarko žutog gasa se raširio po lučkom doku, primoravajući ljude da beže.
Državni mediji javili su u ponedeljak uveče da je u bolnice primljeno 123 osoba izloženih dejstvu hemikalija, a prema lekarskim izveštajima neki od njih su bili u kritičnom stanju, objavio je Vašington post.
 
Luka Akaba, na vrhu Akabskog zaliva u Crvenom moru, nalazi se uz granicu sa Izraelom, i jedina je morska luka Jordana. Lokalni zvaničnik zadužen za turizam i životnu sredinu rekao je državnim medijima da su efekti curenja gasa ograničeni i da nema većih rizika po javno zdravlje. 
 
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • pera nevera

    28.06.2022 10:14
    Jel se voda u novosadskom vodovodu beše tretira hlorom?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Državljanin Srbije krao torbe na plažama u Budvi

Budvanska policija uhapsila je državljanina Srbije S.K. (25), zbog sumnje da je na plažama Budve krao mobilne telefone, lična dokumenta i novac, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Crne Gore.

Požar na Braču zahvatio veliku površinu

Požar koji je tokom noći izbio iznad Pučišća na Braču još nije pod kontrolom, zahvatio je veliku površinu, a u gašenju učestvuje 106 vatrogasaca sa 31 vozilom, prenela je Hrvatska radio-televizija.