FOTO: U Parizu večeras protest protiv reforme penzija, za sada mirno

Oko 2.500 demonstranata okupilo se i večeras na Trgu Konkord u Parizu, u blizini francuskog parlamenta, u znak protesta zbog reforme penzija.
FOTO: U Parizu večeras protest protiv reforme penzija, za sada mirno
Foto: Beta/AP

Novinari Frans presa javili su na licu mesta da je okupljanje počelo oko 19 časova i da je sada atmosfera mirna za razliku od prethodne večeri kada je bilo sukoba demonstranata i policije.

Ranije tokom dana oko 200 mladih bilo je okupljeno ispred policijske stanice u jednoj pariskoj četvrti. Studenti su se okupili i ispred čuvene Sorbone.

Na oko 15 univerzitetskih lokacija širom Francuske bilo je okupljanja studenata, a protesti su bili i u nekoliko pariskih srednjih škola.
 
Francuzi su nezadovoljni reformom penzija, a njihovo nezadovoljstvo je pojačano od četvrtka kada je premijerka Francuske Elizabet Born (Elisabeth Borne) izjavila je da će vlada na osnovu člana Ustava koji to omogućava, zaobići glasanje u parlamentu o zakonu o reformi penzija i sama doneti tu odluku.
 
 
Za vikend su najavljeni protesti na poziv sindikata. Protesti i štrajkovi u Francuskoj počeli su u januaru kada je počela da se pominje reforma penzija i njeno usvajanje.
 
Francuzi su nezavodoljni jer ta reforma predviđa između ostalog pomeranje starosne granice za odlazak u penziju sa 62 na 64 godine.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Antun Čupak

    18.03.2023 18:16
    Eto vidite da se rec one cvecarke postuje,mir ired...???

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Kuba ponovo ostala bez struje

Kubanska nacionalna elektroenergetska mreža u subotu je isključena po drugi put u poslednjih nedelju dana zbog naftne blokade koju su ovoj karipskoj državi uvele SAD, saopštili su kubanski zvaničnici.

Tramp ima šest zahteva za Iran

Admiministracija Donalda Trampa, nakon tri nedelje rata, započela je razgovore o sledećoj fazi i o tome kako bi mirovni pregovori sa Iranom mogli da izgledaju, a od Teherana bi se tražilo da ispuni šest zahteva.

Ugašeno više od 370.000 sajtova na dark vebu

U okviru akcije koju su predvodile nemačke vlasti uz podršku Evropola, na dark vebu je ugašeno više od 373.000 sajtova koji su bili povezani sa dečjom seksualnom eksploatacijom i sajber kriminalom, saopštio je Evropol.