Francuski ministar zabrinut zbog nastavka terorističke pretnje u Evropi

Francuski ministar unutrašnjih poslova Žerald Darmanen izrazio je tokom posete Sjedinjenim Američkim Državama uznemirenost zbog "nastavka" pretnje "islamističkih terorista" u Evropi.
Francuski ministar zabrinut zbog nastavka terorističke pretnje u Evropi
Foto: Pixabay

On je zatražio od vlade SAD da ojača saradnju u borbi protiv terorizma pre Olimpijskih igara u Parizu 2024. godine.

"Došli smo da ih podsetimo da je za Evropljane i za Francusku primarni rizik sunitski islamistički terorizam i da je antiteroristička saradnja između obaveštajnih službi apsolutno neophodna", rekao je Darmanen u intervjuu agenciji Frans pres.

Darmanen je dodao da Amerikanci koji imaju svoju viziju o nekim dešavanjima u SAD, kao što su prevlast belaca, napadi građana oružjem i zavere, ne smeju da zaborave ono što je za Evropu prvi pretnja, a to je sunitski terorizam.
 
Francuski ministar je u petak uveče završio dvodnevnu posetu SAD, gde je bio u Vašingtonu, Njujorku i Ujedinjenim nacijama.
 
Cilj te posete je bilo jačanje policijske i pravosudne saradnje Francuske i SAD, predviđene sporazumom iz 2016. godine, a koja se odnosi na borbu protiv terorizma i teškog kriminala.

Darmanen je sa američkim zvaničnicima razgovarao o bezbednosti velikih međunarodnih dešavanja, kao što su Olimpijske igre u Parizu od 26. jula do 11. avgusta 2024. godine, Svetsko prvenstvo u ragbiju od 8. septembra do 28. oktobra 2023. godine, kao i poseta Marseju poglavara Rimokatoličke crkve, pape Franje 23. septembra ove godine.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

EU jača mandat Europola

Pregovarači Saveta i Evropskog parlamenta postigli su preliminarni sporazum o jačanju Europola radi bolje podrške članicama u borbi protiv krijumčarenja migranata i trgovine ljudima.

Britanija uvodi digitalne lične karte

Britanska vlada objavila je danas da će uvesti digitalne lične karte za svoje građane i rezidente Velike Britanije, ističući da je cilj borba protiv ilegalnog rada.

Estonija uvela sankcije Dodiku

Ministar spoljnih poslova Estonije Margus Tsahkna objavio je da ta država uvodi sankcije lideru vladajuće koalicije u Republici Srpskoj Miloradu Dodiku i Irini Vlah, guvernerki Gagauzije, autonomne oblasti u Moldaviji.

Netanjahu: Država Palestina neće postojati

Posle talasa priznanja palestinske države u proteklih desetak dana, izraelski premijer Benjamin Netanjahu poručio je da "sramotna predaja nekih lidera palestinskom terorizmu neće obavezati Izrael ni na šta".