"Ne mislim da je Ukrajina spremna za članstvo u NATO-u", rekao je američki predsednik Džo Bajden.
"Ne mislim da postoji saglasnost u NATO-u oko toga treba li ili ne dovesti Ukrajinu u NATO porodicu sada, u ovom trenutku, usred rata“, kazao je Bajden.
"Ako rat traje, onda smo svi u ratu. U ratu smo s Rusijom kad bi bilo tako", istakao je, pozivajući se na pakt o kolektivnoj odbrani, koji predstavlja srž Severnoatlantskog ugovora.
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski se već duže vreme zalaže za to da NATO otvori put za članstvo Kijeva, tvrdeći da ukrajinske snage u svojoj borbi da odbiju rusku invaziju čine više nego bilo koja članica saveza kada je reč o odbrani vrednosti koje se NATO obavezao da će štititi.
Generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg i drugi članovi saveza takođe Ukrajini nisu pružili svoju punu podršku kada je reč o njenom skorom prijemu u odbrambeni blok.
Vođe saveza bi sledeće nedelje trebalo da se slože oko paketa podrške za Ukrajinu, rekao je Stoltenberg u petak u Briselu.
"Učinićemo Ukrajinu još snažnijom i postaviti viziju za njenu budućnost“, kazao je.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar