Optužba za dezerterstvo može rezultirati zatvorskom kaznom do tri godine.
King je takođe optužen da je prošle godine bio nasilan prema policajcima, nezakonito posedovao alkohol, davao lažne izjave itd.
U julu je prebegao preko granice sa Severnom Korejom i tako postao prvi Amerikanac zatočen u toj zemlji poslednjih skoro pet godina.
Nakon gotovo dva meseca iz Pjongjanga je iznenada saopšteno da će ga proterati.
Njegovo oslobađanje pomogli su švedski zvaničnici koji su Kinga odveli do kineske granice, gde su ga dočekali američki ambasador u Kini Nikolas Berns, švedski ambasador u Pekingu i zvaničnici američkog Ministarstva odbrane. Zatim je prebačen u američku vojnu bazu u Južnoj Koreji pre nego što je prebačen u SAD.
Pošto je, kako je naveo, dobrovoljno prešao granicu, zakonski je držan u vojnom pritvoru tokom čitavog tog procesa.
On je 28. septembra stigao u vazduhoplovnu bazu u Teksasu.
Zapadni zvaničnici su naveli da ne znaju zašto je Severna Koreja odlučila da pusti Kinga iz pritvora, ali misle da je Pjongjang utvrdio da kao niskorangirani vojnik nema dostup važnim informacijama.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Зденка
Realista
Joca
Idu dva paradajza ulicom - jedan je kečap, a drugi nije.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar