SAD: U gradovima u kojima je bilo pucnjava u školama, sve više donacija za udruženje za oružje

U američkim gradovima i oblastima gde je došlo do pucnjave i žrtava u školama zabeležen je nagli porast donacija američkom Nacionalnom streljačkom udruženju (NRA).
Ovo udruženje energično zastupa prava građana da nose vatreno oružje, objavio je danas časopis Sajens.
Ovi zapanjujuci podaci istraživanja na Oksford Univerzitetu, naglašava doktorand političkih nauka Tobajas Romer, koji je vršio istraživanje, govore o značajnom porastu finansiranja organizacije koja se bori za legalizaciju oružja nakon 131 slučaja pucnjave u obrazovnim institucijama širom SAD, gde je poginula jedna ili više osoba, a koje su se u ovoj zemlji dogodile u protekle 22 godine.
 
Istraživanje obrađuje podatke iz 131 oblasti gde je došlo do pucnjave i ubistva i 2.758 oblasti u Americi gde pucnjave u školama nije bilo.
 
Ističe se da je u svim oblastima gde je bilo incidenata porastao broj individualnih priloga upucenih NRA za čitavih 40 odsto i da se taj trend održao u proseku četiri godine nakon nesrećnih događaja.
Istovremeno, u delovima zemlje gde nije bilo školskih zločina nije došlo do promene u broju niti iznosu novčanih priloga Nacionalnom streljačkom udruženju.
 
Ovaj lokalni fenomen/efekat pucnjave po školama je nešto sasvim novo kaže direktorka Centra za prevenciju od povreda vatrenim oružjem Konektikat Univerziteta dr Keri Rasian.
 
"Ili postoji strah da će vam neko oduzeti vaše vatreno oružja ili se finansiranje lobista vatrenog oružja povećava zato što se ljudi osećaju manje sigurnim zbog tih zločina u školama", objašnjava ona.

Ova studija, naglašava se, otvara novu, do sada neistraženu oblast tzv. hiperlokalnog efekta zločina i kriminala u američkim obrazovnim institucijama.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet