Evropska komisija se izvinila zbog objavljivanja hrvatske zastave s ustaškom verzijom grba

Evropska komisija se izvinila zbog toga što je pre dva dana "nenamernog greškom" objavlia dokument uz hrvatsku zastavu s ustaškom verzijom grba koji počinje belim poljem i bez krune.
Takva verzija grba je korišćena 1930-ih i 1940-ih godina.
Uočivši grešku, Evropske komisija je uklonila link ka spornoj objavi i objavila izvinjenje.
Izvinjenje  građanima, nacionalnim telima i medijima zbog nenamerne greške u opremanju dokumenta o energetskom i klimatskom planu amblemom koji nije državna zastava Hrvatske, objavila je na Tviteru Evropska komisija u Hrvatskoj.
 
Reč je o dokumentu u kojem Evropska komisija ocenjuje hrvatski nacrt ažuriranih Nacionalnih energetskih i klimatskih planova (NECP).
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

EU jača mandat Europola

Pregovarači Saveta i Evropskog parlamenta postigli su preliminarni sporazum o jačanju Europola radi bolje podrške članicama u borbi protiv krijumčarenja migranata i trgovine ljudima.

Britanija uvodi digitalne lične karte

Britanska vlada objavila je danas da će uvesti digitalne lične karte za svoje građane i rezidente Velike Britanije, ističući da je cilj borba protiv ilegalnog rada.

Estonija uvela sankcije Dodiku

Ministar spoljnih poslova Estonije Margus Tsahkna objavio je da ta država uvodi sankcije lideru vladajuće koalicije u Republici Srpskoj Miloradu Dodiku i Irini Vlah, guvernerki Gagauzije, autonomne oblasti u Moldaviji.