Navaljni iz ledene zatvorske kolonije: "Nije još bilo hladnije od -32 stepena"
Pritvoreni ruski opozicioni političar Aleksej Navaljni se 9. januara ironično požalio na polarne uslove u zatvoru unutar Arktičkog kruga u kojem se nalazi od Božića.
Foto: Beta/AP
Navaljni je preseljen u zatvorsku koloniju IK-3 u Karpu, regionu Jamal-Nenec, smeštenoj oko 1900 kilometara severoistočno od Moskve, objavili su njegovi pobornici 25. decembra.
U objavi na aplikaciji Telegram, 47-godišnji političar napisao je da je zbog svog stava stavljen u samicu ubrzo nakon što je napustio karantin.
"Nije još bilo hladnije od -32", napisao je u objavi punoj ironije.
"Ništa te ne osveži kao šetnja Jamalom u 6.30 ujutru. Čak i na toj temperaturi možete šetati duže od pola sata samo ako uspete da stvorite novi nos, uši i prste", napisao je.
Objavio je fotografiju betoniranog, uskog dvorišta s rešetkama u kojem šeta. Spomenuo je scenu iz filma "Povratnik" iz 2015. u kojoj se Leonardo Dikaprio sklanja u leš konja.
"Mislim da to ne bi ovde funkcionisalo. Mrtav konj smrznuo bi se za 15 minuta. Ovde nam treba slon, vrući slon, pečen", rekao je Navaljni.
Kolonija "Polarni vuk" u kojoj se opozicionar nalazi smatra se jednom od najgorih u Rusiji. Većina tamošnjih zatvorenika optužena je zbog teških zločina.
Zime su teške, a temperature bi tamo iduće nedelje trebalo da padnu na -28 stepeni.
Zatvor se nalazi šezdesetak kilometara unutar granice Arktičkog kruga, a osnovan je šezdesetih godina kao deo sistema gulaga.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Region i svet
Slovenci danas na referendumu glasaju da li su za uvođenje eutanazije ili ne
23.11.2025.•
0
U Sloveniji je danas u 7 časova otvoreno više od 3.000 biračkih mesta, na kojima će građani odlučivati o sprovođenju zakona o pomoći pri dobrovoljnom prekidu života.
Građani Republike Srpske danas na prevremenim izborima biraju predsednika
23.11.2025.•
0
Prevremeni predsednički izbori održavaju se danas u Republici Srpskoj.
VIDEO: Bolsonaro priznao da je lemilicom pokušao da skine nanogvicu
23.11.2025.•
1
Bivši brazilski predsednik Žair Bolsonaro priznao je da je koristio lemilicu da bi otvorio svoju elektronsku nanogvicu, rekavši da je to učinio iz radoznalosti.
Evropska komisija predložila uvođenje "vojnog Šengena" - šta je to?
23.11.2025.•
0
Države Evropske unije ubuduće bi mogle da imaju rok od tri dana u miru i šest sati u vanrednim situacijama da omoguće prolazak vojnih snaga i opreme drugih zemalja članica preko svoje teritorije.
Tramp novinarku nazvao "prasicom", Bela kuća: "To održava njegovu iskrenost"
23.11.2025.•
3
Bela kuća stala je u odbranu predsednika SAD Donalda Trampa nakon što je novinarku nazvao "prasicom", poručivši da njegove izjave odražavaju "iskrenost i transparentnost".
Belorusija pomilovala 31 ukrajinskog državljanina prema sporazumu Tramp-Lukašenko
22.11.2025.•
0
Belorusija je pomilovala 31 ukrajinskog državljanina, u okviru sporazuma između beloruskog predsednika Aleksandra Lukašenka i njegovog američkog kolege Donalda Trampa, javila je danas državna televizija.
Problemi zbog snega širom regiona
22.11.2025.•
0
Obilne snežne padavine paralisale su mnoge gradove u regionu.
Na Samitu G20 usvojena deklaracija o klimatskoj krizi uprkos protivljenju SAD
22.11.2025.•
0
Na samitu lidera Grupe 20 u Johanezburgu danas je, bez učešća Sjedinjenih Američkih Država, usvojena deklaraciju o klimatskoj krizi i drugim globalnim izazovima, što je zvaničnik Bele kuće nazvao "sramotnim činom".
Tramp rekao da njegov plan za Ukrajinu nije poslednja ponuda
22.11.2025.•
1
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da njegov plan za okončanje rata u Ukrajini nije njegova poslednja ponuda i da želi da borbe prestanu "na ovaj ili onaj način".
Sedam osoba povređeno u pucnjavi u centru Čikaga
22.11.2025.•
0
Najmanje sedam osoba je povređeno u pucnjavi u centru Čikaga, saopštila je policija.
Poplave u Albaniji, jedna osoba poginula
22.11.2025.•
0
Jedna osoba je poginula posle višednevnih obilnih kiša koje su donele bujične poplave širom Albanije, saopštila je danas policija.
Više od 300 dece oteto iz škole u Nigeriji
22.11.2025.•
1
Naoružani ljudi oteli su 303 učenika i 12 nastavnika u napadu na katoličku školu Sveta Meri u centralnoj nigerijskoj državi Niger, saopštila je Asocijacija hrišćana u Nigeriji (CAN).
Bangladeš pogodio novi zemljotres dan nakon snažnog potresa sa najmanje 10 žrtava
22.11.2025.•
0
U Bangladešu se danas dogodio zemljotres dan nakon što je u veoma snažnom potresu poginulo najmanje 10 ljudi.
Bivši predsednik Brazila Žair Bolsonaro preventivno uhapšen pred početak služenja kazne
22.11.2025.•
0
Brazilska policija je danas preventivno uhapsila bivšeg predsednika te zemlje Žaira Bolsonara nekoliko dana pre nego što on treba da počne da služi kaznu od 27 godina zatvora zbog pokušaja državnog udara.
Počela predizborna tišina pred vanredne predsedničke izbore u Republici Srpskoj
22.11.2025.•
0
U Republici Srpskoj (RS), jednom od dva entiteta Bosne i Hercegovine, danas je počela predizborna tišina uoči sutrašnjih vanrednih predsedničkih izbora, na kojima će se nadmetati šest kandidata.
EK podnosi tužbe protiv Bugarske, Litvanije, Portugala i Švedske zbog zagađenja vazduha
22.11.2025.•
2
Evropska komisija (EK) najavila je da će podneti tužbe Sudu pravde EU protiv Bugarske, Litvanije, Portugalije i Švedske zbog neispunjavanja obaveza o smanjenju emisija nekoliko ključnih zagađivača vazduha.
Određen pritvor do 30 dana dvojici osumnjičenih za izazivanje požara u zgradi Vjesnika u Zagrebu
22.11.2025.•
0
Istražni sudija Županijskog suda u Zagrebu odredio je istražni zatvor dvojici 18-godišnjaka, osumnjičenih za izazivanje požara u Vjesnikovom soliteru u ponedeljak uveče.
U Nemačkoj prošle godine ubijeno 308 žena: Većinu ubili partneri ili članovi porodice
22.11.2025.•
2
Prošle godine u Nemačkoj ubijeno je 308 žena, a 191 ubistvo počinili su partneri, bivši partneri ili članovi porodice, navode statističari. To je 32 ubistva manje nego 2023.
Gutereš: G20 da pokrene hitne globalne akcije
21.11.2025.•
0
Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš izjavio je da je Afrika nedovoljno zastupljena u međunarodnim organizacijama.
Predsednik Bolivije ukinuo Ministarstvo pravde
21.11.2025.•
2
Bolivijski predsednik Rodrigo Pas Periera ukinuo je Ministarstvo pravde, nakon što je prvobitno najavio zamenu njegovog šefa, jer je otkriveno da je skrivao jednu krivičnu presudu.
Tramp želi da Ukrajina prihvati njegov plan do 27. novembra
21.11.2025.•
2
Donald Tramp izjavio je danas da je četvrtak, 27. novembar, kada je američki praznik Dan zahvalnosti, odgovarajući rok da Ukrajina prihvati njegov plan za rešavanje sukoba.
Komentari 3
Novi Čo(ve)k
Kao medicinski fenomen, jedini čovek koji je preživeo nemoguće: trovanje Novičokom, on bi na front doneo oreol nepobedivosti i značajno podigao moral ruskoj vojsci.
Ovakvu priliku ne sme propustiti.
Joki
w/e
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar