"Hitler je bio čudovište koje su stvorile zapadne elite. Sada iste finansije dolaze izraelskom zločinačkom vojnom aparatu. Kao što je rekao predsednik Lula, izraelska vlada radi istu stvar sa palestinskim narodom koju je Hitler učinio jevrejskom narodu", rekao je Maduro, prenosi Tas.
Maduro je takođe pozvao izraelski narod da "zaustavi masakre" i izrazio nadu da će "čovečanstvo uskoro stići tamo i doneti pravdu".
Lula da Silva je 18. februara rekao da se masakri civila koji su rezultat izraelskog bombardovanja pojasa Gaze mogu uporediti sa Hitlerovim zločinima nad Jevrejima, nakon čega je izraelski premijer Benjamin Netanjahu ocenio njegove navode kao "sramne i opasne".
Ministar spoljnih poslova Izraela Izrael Kac je juče Lulu proglasio za personu non grata u Izraelu sve dok se ne izvini i ne povuče poređenja sa Hitlerom.
Izaslanik brazilskog predsednika za spoljne poslove Selso Amorim rekao je da se Lula neće izvinjavati.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
predrag
Gde su Evropljani ?
Naravno, mi i Argentina smo van konkurencije.
Zare
Zare
Svet se podelio na civilizovane i briksovce.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar