Pripadnik izolovanog plemena u Brazilu vratio se kući samo dan posle kontakta sa spoljnim svetom

Mladić iz izolovanog domorodačkog plemena koji je došao u savremenije selo u brazilskoj Amazoniji, vratio se svom plemenu posle manje od 24 časa od posete savremenijem selu u blizini.
Pripadnik izolovanog plemena u Brazilu vratio se kući samo dan posle kontakta sa spoljnim svetom
Foto: Pixabay (ilustracija)
U selu Bela Rosa u jugozapadnoj Amazoniji pojavio se s keceljicom preko prepona, bos, naizgled miran, dobrog zdravlja.
 
Nosio je drva u naručju, a meštani smatraju da je tražio vatru. Na snimku se vidi kako jedan stanovnik bezuspešno pokušava da mu pokaže kako se koristi upaljač.
Ubrzo su stigli zvaničnici brazilske agencije za starosedeoce (FUNAI) i odveli ga, te se ubrzo vratio svojima u prašumu.
 
Zdravstveni tim poslat da proceni da li je mladić bio izložen nekoj zarazi na koju izolovana domorodačka plemena nemaju imunitet.
Dodaje se i to da je uspostavljen nadzor "da bi se sprečilo da ljudi dođu do izolovanog plemena".
 
Vlasti u Brazilu ne pokušavaju da ostvare kontakt s takvim grupama, a kako se navodi, već su uspostavljena sa grupama u zaštićenim i nadgledanim područjima, kao što je Mamoria Grande, u blizini mesta gde je došlo do neočekivanog susreta.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Region i svet

Umro Dik Čejni

Bivši šef osoblja Bele kuće, kongresmen, sekretar za odbranu i potpredsednik SAD Dik Čejni preminuo je u 84. godini.

Požar u nuklearnoj elektrani u Bugarskoj

U nuklearnoj elektrani Kozloduj u Bugarskoj došlo je do požara u energetskoj sobi bezbednosnog sistema petog bloka, što je izazvalo vanrednu reakciju radnika elektrane, objavio je portal Novinite.

Do sada identifikovano pet miliona žrtava Holokausta

Izraelski memorijalni centar za Holokaust Jad Vašem saopštio je da je nakon više decenija istraživanja do sada identifikovano pet od ukupno šest miliona jevrejskih žrtava koje su ubili nacisti i njihovi saradnici.