Austrija novčano kaznila svoje državljane zbog Tompsonovog koncerta
Austrija je kaznila nekoliko svojih državljana koji su bili u Zagrebu na nedavnom koncertu Marka Perkovića Tompsona poznatog po veličanju ustaštva.
To je objavio zagrebački portal 24 sata pozivajući se na neimenovane izvore.
Kako se navodi, nekolicina ljudi kažnjena je novčanom kaznom jer su istražna tela utvrdila da su prekršili stroge austrijske zakone vezane za nedozvoljene pokliče i simbole.
"U području kaznenog istraživanja, austrijske vlasti imaju mogućnost, pod određenim uslovima, da sprovode istragu van granica zemlje. To je utvrđeno u austrijskom krivičnom zakonu", rekli su za 24 sata iz austrijskog Saveznog ministarstva unutrašnjih poslova dodajući da ne mogu da daju nikakve informacije o saradnji sa stranim vlastima ili specifičnim okolnostima.
Mediji su nedavno objavili da austrijska istražna tela pregledaju sve dostupne snimke i fotografije s nedavnog Tompsonovog koncerta održanog na zagrebačkom Hipodromu.
Prema navodima organizatora, na koncertu na kojem je bilo više od pola miliona ljudi, više od 18.000 ulaznica prodato je upravo u Austriji.
Ova reakcija austrijskih vlasti ne bi trebalo da je neočekivana jer je još 2018. godine Austrija izmenila zakon kojim se proširuje lista zabranjenih simbola, a među njima su se našli i simboli ustaškog pokreta i NDH. Takvi simboli sad su izjednačeni sa simbolima ekstremističkih i terorističkih organizacija poput ISIL-a i Al Kaide, čije propagiranje i prikazivanje predstavlja ozbiljno kršenje austrijskih zakona.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Region i svet
Dvojica 18-godišnjaka osumnjičena da su izazvali požar u zgradi Vjesnika
21.11.2025.•
0
Zagrebačka policija uhapsila je dvojicu 18-godišnjaka zbog izazivanja požara u Vjesnikovom soliteru u širem centru Zagreba, saopšteno je danas u Zagrebu.
Litvanija optužila Belorusiju za ucenu zbog kamiona blokiranih na granici
21.11.2025.•
0
Litvanija je ponovo otvorila granicu sa Belorusijom, ali nekoliko hiljada kamiona i dalje je blokirano, saopštilo je danas litvansko Ministarstvo spoljnih poslova.
Poljska raspoređuje 10.000 vojnika na pruge zbog ruskih sabotaža
21.11.2025.•
0
Poljska šalje 10.000 vojnika da čuva pruge zbog sve veće opasnosti od ruskih sabotaža.
Tri decenije od potpisivanja Dejtonskog sporazuma, original dokumenta izgubljen
21.11.2025.•
2
Danas se navršavaju tri decenije od postizanja Dejtonskog mirovnog sporazuma, kojim je okončan četvorogodišnju rat u Bosni i Hercegovini.
Berlin tvrdi da je dobio kineske garancije o pristupu retkim rudama
20.11.2025.•
1
Nemačka je dobila jasne garancije Kine da će imati pristup retkim rudama i kritičnim sirovinama, izjavio je nemački vicekancelar i ministar finansija Lars Klingbejl.
UNICEF: Više od 400 miliona dece širom sveta živi u siromaštvu
20.11.2025.•
0
Više od 417 miliona dece širom sveta živi u siromaštvu i lišeno je najmanje dve osnovne potrebe kao što su ishrana i sanitacija, pokazao je najnoviji izveštaj UNICEF-a.
Ukrajinski i evropski zvaničnici odbacili Trampov mirovni plan
20.11.2025.•
3
Evropski i ukrajinski zvaničnici danas su odbacili novi mirovni plan američkog predsednika Donalda Trampa koji, kako su naveli, ide u korist Moskve.
Kompanija Meta mora da španskim medijima plati odštetu od gotovo pola milijarde evra
20.11.2025.•
0
Sud u Madridu danas je doneo presudu prema kojoj kompanija Meta, vlasnik društvenih mreža Fejsbuk i Instagram, mora da španskim onlajn medijima plati gotovo pola milijarde evra odštete.
VIDEO Požar na ekološkoj konferenciji UN u Brazilu: Zapalio se paviljon Kine
20.11.2025.•
0
Mesto na kojem se pod mnogobrojnim šatorima održava konferencija UN o klimatskim promenama COP30 u amazonskom gradu Belemu, u Brazilu, evakuisano je danas zbog velikog požara.
Jedna mlađa osoba uhapšena zbog požara u zgradi Vjesnika u Zagrebu
20.11.2025.•
0
Mlađa osoba uhapšena je u sklopu istrage požara u Vjesnikovom poslovnom soliteru u širem centru Zagreba, saopštila je policija.
FOTO, VIDEO Sudarila se dva voza u Češkoj: Petoro teško povređenih i 40 lakše
20.11.2025.•
0
U sudaru dva voza jutros na jugu Češke blizu Českih Budejovica pet osoba je teže povređeno a 40 zadobilo lakše povrede, saopštila je spasilačka služba.
Državljaninu Srbije dve nedelje zatvora u Crnoj Gori: Vozio sa četiri promila alkohola u krvi
20.11.2025.•
0
Državljanin Srbije B. K. kažnjen je u Podgorici sa 15 dana zatvora jer je vozio sa skoro četiri promila alkohola u krvi.
Tramp odobrio plan od 28 tačaka za mir između Rusije i Ukrajine - ne ide u prilog Kijeva
20.11.2025.•
3
Predsednik SAD Donald Tramp odobrio je plan od 28 tačaka za mir između Rusije i Ukrajine.
Tramp priznao da mu je pao rejting, ali je dodao: Porasla mi popularnost kod pametnih ljudi
20.11.2025.•
0
Američki predsednik Donald Tramp priznao je pad podrške, ali je ocenio da mu je rejting "znatno porastao kod pametnih ljudi".
Ministarstvo pravde SAD će objaviti dosijee o Epstinu u roku od 30 dana
20.11.2025.•
0
Ministarstvo pravde SAD objaviće dosijee iz svoje istrage o pokojnom seksualnom prestupniku Džefriju Epstinu u roku od 30 dana.
U izraelskim napadima na Pojas Gaze poginule 22 osobe, među njima i deca: Izrael kaže da je gađao Hamas
19.11.2025.•
0
Civilna odbrana u Pojasu Gaze saopštila je da su 22 osobe poginule u izraelskim bombardovanjima širom teritorije, dok su izraelske vlasti navele da su sprovele napade na pripadnike palestinskog pokreta Hamas.
Bivši kanadski olimpijac optužen za likvidaciju svedoka: Američke vlasti nude nagradu od 15 miliona
19.11.2025.•
0
Bivši kanadski olimpijski snouborder Rajan Veding, koji je u bekstvu zbog vođenja međunarodne mreže za trgovinu drogom, suočava se s novim optužbama zbog ubistva saveznog svedoka.
Litvanija ponovo otvara dva granična prelaza sa Belorusijom: "Ograničenja više nisu neophodna"
19.11.2025.•
0
Litvanija će u četvrtak, 20. novembra, ponovo otvoriti dva granična prelaza sa Belorusijom koja su bila zatvorena nakon što su baloni sa krijumčarenim cigaretama ušli u zemlju.
Statičari kažu da je opasno ulaziti u izgoreli soliter u Zagrebu: Temperatura unutra i dalje visoka
19.11.2025.•
0
Statičar Mario Uroš izjavio je da je i dalje opasno ulaziti u "Vjesnikov" poslovni soliter u širem centru Zagreba koji je gotovo potpuno izgoreo u požaru i da niko ne može unutra do pregleda naredne sedmice.
Počelo suđenje zbog požara u Kočanima: Tužilac kaže da je ovo rezultat niza institucionalnih propusta
19.11.2025.•
0
Suđenje zbog požara u diskoteci "Puls" u Kočanima, u kojem su poginule 63 osobe, počelo je danas prepodne u u sudnici Kazneno-popravne ustanove "Idrizovo" u Skoplju.
Direktor UKC Republike Srpske podneo ostavku nakon snimka sa kesama droge
19.11.2025.•
8
Generalni direktor Univerzitetsko-kliničkog centra Republike Srpske (UKC RS) Vlado Đajić je saopštio da podnosi ostavku na tu dužnost.
Komentari 2
Hamurabi
Eh, kako bi rekao najveći sin mašeg naroda...stvarno si stručnjak.
Sve zemlje propisuju važenje krivičnog zakona za svoje državljane, bez obzira na teritoriju na kojoj su počinjena krivična dela, uključujući i našu. Ovaj drugi deo komentara je takođe stručan.
Petkoslav
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar