Menu 021

Liverpul podigao trofej Superkupa

Fudbaleri Liverpula osvojili su Superkup Evrope pošto su savladali Čelsi u penal seriji 5:4 (2:2).
Info 14.08.2019. | 00:01
U prvom finalu Superkupa Evrope u kojem su se sastala dva engleska tima, Liverpul, osvajač Lige šampiona i Čelsi, osvajač Lige Evrope, igralo se 120 minuta, bilo je preokreta da bi posle četiri viđena gola u Istanbulu, pobednika odlučili penali. Po prvi put finale Superkupa sudila je ženska arbitarska trojka.

Poveo je Čelsi u 36. minutu, posle akcije Žoržinja, Kantea i Pulišića, lopta je stigla do francuskog napadača Žirua, koji je uspeo da savlada čuvara mreže Liverpula Adrijana.

U drugom poluvremenu Liverpul je krenuo agresivno, kao i na startu prvog dela igre, ali im se to ovog puta isplatilo, pošto je Mane u 48. minutu doneo izjednačenje Liverpulu, nakon asistencije Firmina koji je tek ušao u igru.

Bilo je primetno da sudije kasne sa sviranjem ofsajda, pa smo tako mogli da vidimo dva poništena gola za Čelsi zbog ofsajda. Pri rezultatu 1:1 ušlo se u produžetke u kojima se ponovo tresu mreže.

Po drugi put gol pogađa Mane u 95. minutu, ali ne traje dugo slavlje crvenih. Čelsi ne posustaje, napada i u 99. minutu Abraham pada u šesnaestercu Liverpula, te sudija pokazuje na belu tačku. Sa 11 metara bio je precizan Žoržinjo.

U penal seriji igrači oba kluba su krenuli samouvereno. U prve četiri serije svi pogađaju, a Salah pogađa i za peti pogodak Liverpula. Na gol liniju staje Adrijan koji čita nameru Abrahama, brani penal i donosi titulu Liverpulu.

Ovo je četvrti put da Liverpul uzima Superkup Evrope.
Autor: 021.rs
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.