Srpski košarkaši savladali reprezentaciju Italije

Košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je i drugi trijumf na Akropolis Kupu u Atini. U drugom meču na turniru savladana je selekcija Italije rezultatom 96:64.

Nakon trijumfa nad Turskom (87:72), izabranici Aleksandra Đorđevića su i više nego ubedljivo pobedili i Italiju.

Đorđević više ne može da računa na Dragana Milosavljevića, koji se povredio u meču protiv Turske i neće braniti boje Srbije na Mundobasketu.

Prvu četvrtinu u OAKA Areni obeležila je velika borba, ali je već u drugom periodu srpski tim nagovestio ko će kontrolisati igru.

Orlovi su već pred odlazak na odmor imali dvocifrenu prednost, a posle 20 minuta igre Srbija je vodila 46:33.

U nastavku je Srbija samo uvećavala prednost i mirno privela meč kraju.

Najbolji u pobedi Srbije bio je Nikola Jokić, koji je postigao 20 poena.

Pratio ga je Bogdan Bogdanović sa 15.

Dvocifreni su bili i Nemanja Bjelica, Marko Gudurić i Boban Marjanović sa po 13, kao i Vasilije Micić sa 11.

Srbija će na Akropolis kupu odmeriti snage još sa domaćinom Grčkom, a taj meč na programu je u nedelju od 19 časova i 30 minuta.

• Pero

17.08.2019 21:57
    Sedi jedan
    Žunjo, dao sam ti negativnu ocenu samo zbog pravopisa u tvom naslovu. Pozdrav
  • ST

17.08.2019 21:54
    Pitanje za 100 miliona $,da li sme da vrati Kalinica?
  • Жуњо

17.08.2019 20:58
    Ми смо најачи, најачи
    Превише смо јаки за било коју репрезентацију, сем Америке, али и њих ћемо почистити са 29 кошева разлике ево живи били па видили.

Srbija pobedila Kipar u prijateljskom meču

Fudbaleri Srbije pobedili su večeras u gostima u Larnaki selekciju Kipra sa 1:0, u prijateljskom meču. Strelac pobedonosnog gola bio je Sergej Milinković-Savić u sedmom minutu.

Đere u drugom kolu turnira u Majamiju

Laslo Đere plasirao se u drugo kolo turnira mesters serije u Majamiju, pošto je danas na startu savladao Kineza Čak Lam Vonga u dva seta, sa 7:5, 7:6 (7:3).