Košarkašice Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale prvenstva Evrope, pošto je, posle produžetaka, savlada Španiju, rezultatom 71:64.
Srpski tim je prvi put u istoriji u zvaničnom meču savladao dvostruke uzastopne šampionke Evrope i u borbi za plasman u finale sastaće se sa Belgijom, koja je savladala Rusiju 85:83.
 
Ekipa Marine Maljković nije blistala u većem delu meča u Valensiji, ali je u najvažnijim trenucima bila na visini zadatka. Mogao je srpski tim do pobede i u regularnmom delu, ali su sudije poklonile penale domaćoj ekipi. Na sreću, Ovanju je pogodila samo jedno slobodno bacanje i utakmicu uvela u produžetak.
 
Srbija je u dodatnih pet minuta bila mnogo sigurnija, odbrana je odradila veliki posao, a tačku na uzbudljiv meč stavila je Nevena Jovanović za konačnih 71:64.
 
Srbija na prethodnom prvenstvu bila treća, a do polufinala je stigla sa maksimalnim učinkom. Interesantno je da je i na startu Evrobasketa igrala proužetak i pobedila Italiju.
 
Drugi polufinalni par su Belorusija i Francuska.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Pešić: Došlo je vreme da se pronađe novi selektor

Selektor košarkaša Srbije Svetislav Pešić rekao je da je došlo vreme da se nađe novi selektor i da je obećao predsedniku Košarkaškog saveza Srbije Nebojši Čoviću da će mu pomoći u izboru njegovog naslednika na klupi.