Prva medalja za Srbiju: Mikec osvojio srebro

Damir Mikec osvojio je srebrnu medalju u disciplini vazdušni pištolj na 10 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Mikec je rezultatom 237,9 krugova osvojio prvu olimpijsku medalju u karijeri i prvu medalju za Srbiju u Tokiju.

Zlatnu medalju osvojio je Iranac Džavad Forugi sa 244,8 krugova, što je novi olimpijski rekord. Bronzanu medalju osvojio je Vei Pang iz Kine sa 217,6 krugova.

Mikec je u finalu bio sjajan, čvrsto se držao četvrtog mesta do same završnice, kada su zadrhtale ruke rivalima.

Prethodno, Mikec je u kvalifikacijama "upucao" 578 krugova i kao osmoplasirani ušao u trku za medalju.

Isti rezultat ostvarili su i Kinez Pang na sedmom i Pakistanac Jozef na devetom mestu. Kinez i Srbin su prošli dalje zahvaljujući većem broju pogođenih centara (22 i 21), dok je Jozef imao 13.

Pakistanac je imao sve u svojim rukama u poslednjem hicu. Da je pogodio centar išao bi u borbu za medalju. Na sreću Mikeca došao je do devetke i reprezentativac Srbije je ušao među osam najboljih.
  • Marija

24.07.2021 15:13
    Svaka cast
    Ponos ove napacene zemlje! Koja ne ulaze u ono sto zlata vredi... a vi sto udarate dislajkove sram da vas bude!
  • Imre

24.07.2021 12:32
    Brsvo O21, za obavest o prvoj ,edalji,cestitke Mikcu.Ko dade RTSu da prenosi O.I.daju program plivanje u 12 h.gledam zenski fudbal do 12,30 h.Imam total pa prebacim na eurosport 171.
  • Mr.M

24.07.2021 12:17
    Svaka čast!Čestitam majstore nadam se da ce ti se drzava oduziti na pravi nacin!

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Predrag Stojaković u Fiba "Kući slavnih"

Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije Predrag Stojaković biće primljen u "Kuću slavnih" Međunarodne košarkaške federacije (Fiba) u klasi 2024, saopštio je danas Košarkaški savez Srbije.

Kecmanović eliminisan sa turnira u Madridu

Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u treće kolo mastersa u Madridu, pošto je posle dva seta poražen od šestog tenisera sveta Norvežanina Kaspera Ruda 4:6, 1:6.

Odbojkaši Crvene zvezde šampioni Srbije

Odbojkaši Crvene zvezde osvojili su titulu prvaka Srbije, pošto su večeras na svom terenu u petom meču finalne serije pobedili Partizan sa 3:0 (25:23, 25:18, 25:18).