Đoković na startu Pariza protiv Kecmanovića ili Ečeverija

Novak Đoković biće slobodan u prvom kolu masters turnira u Parizu, dok će u drugom igrati sa pobednikom meča Miomir Kecmanović - Tomas Martin Ečeveri, odlučeno je danas žrebom.
Đoković na startu Pariza protiv Kecmanovića ili Ečeverija
Foto: FoNet
Ako uspešno prebrodi prvu prepreku, protivnik Đokovića u trećem kolu mogao bi da bude Amerikanac Ben Šelton, a u četvrtfinalu Danac Holger Rune ili Amerikanac Tejlor Fric.
Potencijalni protivnici Đokovića u polufinalu su Italijan Janik Siner i Rus Andrej Rubljov, dok se sa Špancem Karlosom Alkarasom ne može sastati pre finala.
U delu žreba sa Alkarasom su još i Rus Danil Medvedev, Grk Stefanos Cicipas, Norvežanin Kasper Rud i Nemac Aleksander Zverev.
 
Srpski teniser je u dosadašnjih 16 učešća u prestonici Francuske šest puta bio na šampionskom postolju - 2009, 2013, 2014, 2015, 2019. i 2021. godine.
 
U prošlogodišnjem finalu, Đoković je poražen od Holgera Runea sa 6:3, 3:6, 5:7, tako da će braniti 600 od mogućih 1.000 ATP poena.
 
Osim Đokovića i Kecmanovića, u glavnom žrebu poslednjeg mastersa u sezoni je i Laslo Đere, a njegov rival u prvom kolu biće Francuz Luk van Aš.
 
Masters turnir u Parizu na programu je od 30. oktobra do 5. novembra.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Sport

Promenjena pravila o igranju zlatnog seta

Administrativni odbor Evropske odbojkaške konfederacije (CEV) odobrio je promenu pravila o odigravanju zlatnog seta, koji se igra u eliminacionim utakmicama u svim takmičenjima pod okriljem te organizacije.

Predrag Mijatović podneo ostavku u FK Partizan

Predrag Mijatović podneo je ostavku na mesto potpredsednika i člana Upravnog odbora FK Partizan, i to nakon sednice na kojoj je izglasano da svi članovi Upravnog odbora ostaju na svojim funkcijama.

Spartak iz Subotice osvojio titulu prvaka Srbije

Košarkaši Spartaka iz Subotice osvojili su svoju prvu titulu prvaka Srbije, pošto su večeras u finalu Fajnal-fora Superlige Srbije u Nišu, posle produžetka pobedili FMP 76:73 (24:19, 17:15, 22:16, 5:18, 8:5).