Jedan od najtraženijih kriminalaca u Evropi slobodno šeta Srbijom

Jedan od najtraženijih kriminalaca u Evropi Izet Ajdinović neće biti uhapšen iako se nalazi na listi Europola.

Prema navodima "Novosti", ta poternica nije obavezujuća za Srbiju pošto nije članica Evropske unije.

Dan posle objave vesti da se Ajdinovićevo ime nalazi na listi najtraženijih kriminalaca on je ranjen sa dva metka u specijalnoj bolnici "Novopazarska banja".

U njega je pucao Elvedin Bibić, koji je u bekstvu i za njim se traga, a prema nezvaničnim informacijama do sukoba je došlo zbog novca.

U novopazarskoj policiji ističu da je Izet Ajdinović 2014. godine pucao u Elvedina Bibića, nakon čega je procesuiran i predat u nadležnost ovdašnjim pravosudnim organima. Navodno, Ajdinović i Bibić su nekoliko puta pokušavali da se izmire, a Elvedin je za negonjenje na sudu tražio 10.000 evra. Izet je nudio 5.000 evra, pa do dogovora i izmirenja nije došlo.

Besan zbog toga, Bibić je rešio da se obračuna sa Ajdinovićem. Našao ga je u Specijalnoj bolnici "Novopazarska banja" i sa dva hica ga ranio u noge.

Posle pucnjave saznalo se da jedan od najtraženijih evropskih kriminalaca regularno boravi u Srbiji, ali nikome nije bilo jasno zašto ga naša policija nije ranije uhapsila. Kako je objašnjeno u MUP-u, on nije mogao da bude priveden po zahtevu Europola, jer naša zemlja nije članica Evropske unije.

"Samim tim mi nemamo pristup njihovim bazama podataka. Da je za njim bila raspisana Interpolova poternica, istog trenutka kada bi bio pronađen našao bi se iza rešetaka. Ovako, on je po Srbiji, ali i zemaljama koje nisu članice EU, mogao slobodno da se šeta", navode u MUP.

Ajdinović ima srpsko državljanstvo, a Srbija ne izručuje svoje građane, za to što ga traži Europol, kako navode u MUP, moglo bi da mu se sudi u našoj zemlji ukoliko država koja traga za njim nama dostavi spise.

Protiv Izeta Ajdinovića, kako kažu u novopazarskom Višem tužilaštvu, vodi se krivični postupak za dva krivična dela - pokušaj ubistva i nedozvoljeno posedovanje vatrenog oružja. Protiv njega je podignuta optužnica, a u Višem sudu suđenje je zakazano za 20. maj.

Iz tužilaštva je takođe saopšteno da su Ajdinović i Bibić imali svoje lokale da su u njima držali go-go igračice i da je najverovatnije zbog toga došlo do sukoba između njih.

Autor: Novosti

OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Uslovna kazna za napad na studente FDU

Jedan od optuženih za napad na studente Fakulteta dramskih umetnosti prošlog novembra u Beogradu kažnjen je uslovnom kaznom zbog nasilničkog ponašanja na javnom skupu.