"Beograd na vodi" gradi parking na mestu srušenih objekata u Savamali
Kako se navodi na tom portalu, dozvolu za gradnju "Beogradu na vodi" izdao je beogradski Sekretarijat za urbanizam i građevinske poslove. Privremene dozvole izdate su 19. septembra, a KRIK je objavio i njihov faksimil.
Navodi se da su radovi u toku, a parking bi trebalo da bude završen do kraja oktobra. Vrednost radova procenjena je na 46,4 miliona dinara.
Zahtev za izdavanje dozvole je najpre odbijen, jer "Beograd na vodi" nije dostavio kompletnu dokumentaciju, ali je dva dana kasnije kompanija ponovila zahtev posle čega je dozvola izdata.
Za gradnju na delovima parcele na kojoj su se nalazili objekti firmi "Iskra" i "Transport peroni", izdata je i dozvola za uređenje pešačke zone "Gallery walk". I ta dozvola je najpre odbijena, ali je istog dana podnet novi zahtev koji je pozitivno rešen.
Kako se dodaje, novinari KRIK-a su pokušali da kontaktiraju "Beograd na vodi", ali niko nije želeo da im odgovori na pitanje o dozvolama.
Nepoznate maskirane osobe, uz pomoć bagera, porušile su, podsećamo, više objekata u Hercegovačkoj ulici u Savamali. Rušenje je obavljeno u izbornoj noći, između 24. i 25. aprila, uz privremeno lišavanje slobode građana koji su se tu zatekli.
Iako je premijer Aleksandar Vučić na konferenciji za novinare rekao da su u taj slučaj umešani ljudi iz vrha beogradske vlasti, tužilaštvo i dalje nije odlučilo da li će otvoriti istragu tog slučaja, koji je bio uzročnik više protesta nezadovoljnih građana i nevladinih organizacija.
Podrži 021
021 je pokrenuo svoj gift shop - Shopins.rs, a kupovinom nekog od artikala direktno podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako bio velik ili mali, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.
Komentari 4
DonJuan
Око За Око
Jo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar