Infrastruktura železnice Srbije pustila je u rad putni prelaz u naselju Majur, kraj Šapca, a u izgradnju ovog prelaza uloženo je oko 25 miliona dinara.
Osim automatizovanih branika, ugrađeni su video nadzor i reflektorsko osvetljenje, a na putu su postavljene i vibro trake, koje služe za usporavanje drumskog saobraćaja u blizini putnih prelaza.
Pored toga, na putnom prelazu Majur postavljeni su i fluorescentni znakovi vertikalne drumske signalizacije.
Prema rečima meštana Majura, izgradnja ovog putnog prelaza i podizanje nivoa osiguranja na viši nivo posebno je značajna zbog velikog broja poljoprivrednika koji upravo na ovom mestu putem preko pruge transportuju svoje proizvode.
Pre tri godine u centru Majura izgrađen je prvi putni prelaz u ovom naselju, da bi prošle godine prilikom rekonstrukcije pruge Šabac-Loznica-Brasina meštani dobili po prvi put i svoje novo železničko stajalište.
Infrastruktura železnice Srbije prošle godine rekonstruisala je prugu Šabac-Loznica-Brasina, zahvaljujući čemu je nakon punih trinaest godina ponovo obnovljen putnički železnički saobraćaj na ovoj deonici. Nakon rekonstrukcije pruge, koja nije rađena punih sedam decenija, brzina vozova povećana je na 80 kilometara na sat.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Državljanin Srbije uhapšen je juče na prelazu Brnjak, nakon što je kod njega pronađena municija, potvrdio je Petrit Fejza iz Kosovske policije, Region Sever.
Profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu Zoran R. Tomić izjavio je, govoreći o nedavnim pomilovanjima predsednika Srbije Aleksandra Vučića, da takvo pomilovanje "nije čist diskrecioni politički potez".
Ministar pravde Nenad Vujić izjavio je da će naglasak u novom krivičnom delu "osvetnička pornografija" biti na saglasnosti osobe koja se nalazi na snimku, kao i na pretnjama.
"Kupili smo lamborgini, a kuća nema ni fasadu" – ovom rečenicom studenti Saobraćajnog fakulteta u Beogradu opisuju projekat brze pruge Beograd–Subotica, koji nazivaju "najvećom železničkom prevarom u Srbiji".
Policijska uprava u Valjevu saopštila je da su počeli detaljne provere kako bi utvrdili sve okolnosti događaja u kojem je jednom mladiću prilikom privođenja, 5. avgusta, polomljena ruka.
Petoro državljana Srbije povređeno je u eksploziji plinske boce u apartmanu u grčkom letovalištu Asprovalta, a dvoje njih zadobilo je ozbiljne opekotine.
Više desetina stanovnika beogradskog naselja Konjarnik blokiralo je raskrsnicu Ustaničke i Ulice Vojislava Ilića, u okviru protesta "Ne podležemo pritisku".
Kosovska policija intenzivno traga za zatvorenikom D.R. koji je danas, 7. avgusta oko 15:45 časova, pobegao iz Pritvorskog centra u Severnoj Mitrovici.
Izvestiteljka UN za pravo na obrazovanje Farida Šahid, izjavila je da postoji čitav spisak međunarodnih obaveza koje Srbija trenutno krši i da postoji opasnost da se zemlja kreće ka potpunoj samovolji vlasti.
Javno preduzeće "Pošta Srbije" i javno preduzeće za razvoj planinskog turizma "Stara planina" preći će u status društva sa ograničenom odgovornošću - DOO.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je da Srbija mora da bude uređena zemlja u kojoj se vlasti menjaju na izborima, navodeći da je rešenje dijalog, a ne nasilje.
Za poslednjih 10 godina Srbija je ostala bez više od 660.000 stanovnika, a godišnje gubi grad veličine Kikinde, pokazuju podaci Republičkog zavoda za statistiku (RZSS).
Nakon potvrde prisustva bakterije Salmonella enteritidis na farmi brojlera u Ćićevcu, brzom i efikasnom akcijom veterinarske inspekcije sprečeno da zaraženo živinsko meso dospe do potrošača, saopštilo je Ministarstvo.
Pravni stručnjaci smatraju da ne bi bilo iznenađenje da predsednik Srbije Aleksandar Vučić "zloupotrebom pomilovanja" oslobodi krivičnog gonjenja ministre i druge uhapšene pod sumnjom za korupciju.
Predsednik Gradskog odbora Stranke slobode i pravde u Smederevu Nikola Beronja zatražio je hitno raspisivanje lokalnih izbora u tom gradu, zbog, kako je rekao, "previranja u SNS-u".
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar