Lončar: Bolnica u Novom Pazaru ima najviše opreme od svih bolnica u Srbiji

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar kaže da će cela Opšta bolnica u Novom Pazaru od danas postati kovid bolnica, da ima dovoljno opreme za narednih nekoliko nedelja, te da će danas u taj grad stići 14 lekara i medicinskih tehničara iz Kragujevca koji će pomoći u borbi protiv korona virusa.
"Odgovorno tvrdim da bolnica u Novom Pazaru ima najviše opreme od svih bolnica u Srbiji, to je jedina istina", rekao je Lončar.
 
On je apelovao na sve građane da "ne šire paniku i dezinformacije i da, bez provere, ne prihvataju zdravo za gotovo vesti koje se šire po društvenim mrežama".
 
"Premijerka i ja smo se juče uverili da opreme u Novom Pazaru ima dovoljno ne samo za narednih par dana, već narednih nedelja. Infomracije koje se pojavljuju na društvenim mrežama nisu validne informacije koje treba prihvatiti zdravo za gotovo i pustiti to kao vest", rekao je Lončar.
 
Ministar je rekao da u Novom Pazaru već ima medicinskih radnika iz unutrašnjosti, a da će danas oko 15 sati tamo stići i devet lekara i pet medicinskih sestara i tehničara iz Kragujevca. Od danas će cela bolnica u Novom Pazaru biti kovid bolnica, a ostali pacijenti će biti raspoređeni na druga mesta.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Krk u brk

    01.07.2020 13:41
    Ovaj Loncar laze li laze ...

    A snimaka iz Novog Pazara koji dematuju njegove lazi koliko hoces.
  • Cuj loncar

    01.07.2020 13:26
    Posto limeni lonci?
  • ma

    01.07.2020 12:40
    ...
    Koliko znam, skupština je raspuštena 3.juna, samim tim nit je ovaj ministar, nit je ovo premijer!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Vlasti Kosova: Izbegavajte putovanje kroz Srbiju

Vlasti Kosova ponovo su, nakon hapšenja još jednog kosovskog državljanina na srpskom graničnom prelazu ka Hrvatskoj, pozvale građane i pripadnike dijaspore da izbegavaju putovanje kroz Srbiju.

Vladimir Videnović izabran za gradonačelnika Zaječara

Konstitutivna sednica Skupštine Zaječara na kojoj je za novog gradonačelnika izabran Vladimir Videnović, nosilac liste "Ne damo Srbiju - Aleksandar Vučić" na lokalnim izborima koji su održani 8. juna, završena je jutros.