On je za nova.rs, upitan da li današnji pad broja novozaraženih na 57 slučajeva predstavlja realnu epidemiološku sliku, rekao da je glavni problem to što prave brojeve ima samo nekoliko ljudi u državi.
"Mi imamo loše iskustvo, znamo da su nas grupno obmanjivali, pa šta god da sad prikažu imamo razlog da sumanjamo", objasnio je i dodao da se očekivalo da broj novootkrivenih počne da pada, ali i da se to istovremeno podudara sa željom vlasti da se uđe u školsku godinu.
Prema njegovim rečima, moguće da je broj pao, jer je utisak da su u poslednje vreme zvanični podaci bliži istini nego ranije, kada je to odstupanje od stvarnosti često bilo drastično.
"Sad imam utisak da brojevi koje prikazuju bliže odgovaraju stvarnom stanju", rekao je Radovanović i napomenuo da će se narednih dana znati da li se brojevi šteluju zbog početka školske godine.
Kako je rekao, ako narednih dana bude bilo 30, pa do 31. avgusta pet novozaraženih, moguće je da to treba da "anestezira roditelje i da ih pripremi da lagodnije i sa manje napetosti puste decu u školu".
On je upozorio da se u Srbiji očekuje ponovni skok broja obolelih nakon početka školske godine, jer će nakon povratka turista sa letovanja i polaska učenika u škole ponovo doći do rasta broja zaraženih.
Na pitanje kako komentariše činjenicu da kod nas broj novoobolelih pada, dok u zemljama u okruženju raste, Radovanović je rekao da se u slučaju Hrvatske i Crne Gore to i očekivalo, jer su u pitanju turističke zemlje.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 15
Trt
A kod kafanskih bulažnjenja ti si očigledno na svom terenu.
Profesor medicine.
KyzaNS
Njegovi zadnji nastupi odišu infantilnim pretpostavkama, a kao što svaka budala već zna, pretpostavke nemaju nikakve veze sa naukom.
To se radi na primer u kafani.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar