"Ništa spektakularno po nas ne treba očekivati od nove samostalne pozicije Velike Britanije u svetskoj i evropskoj privredi. Deo ekonomske razmene Srbije i Velike Britanije i do sada je bio na udaru korona-krize, pa je tako naš izvoz više, a uvoz manje pogođen novom normalnošću, povećanim troškovima i recesijom koja će pogoditi ceo svet, u većoj meri razvijene zemlje, a što ne bi i nas", istakao je Đukić.
On smatra da sa Ujedinjenim kraljevstvom treba uspostaviti nove bilateralne trgovinske odnose i odnose saradnje, posebno na nivou razmene usluga. Taj proces će potrajati jer se dešava u bezbednosno i ekonomski veoma teškom periodu.
"Nama je saradnja sa Velikom Britanijom, kao i sa svakom razvijenom, posebno evropskom zemljom kao trgovinskim i tehnološkim partnerom definitivno mnogo važnija nego toj zemlji ili grupaciji. Neke od novih trgovinskih pozicija i aranžmana mogli bi da se uspostave i ispregovaraju daleko uspešnije na regionalnom nivou, odnosno uspopstavljanjem veza regiona Balkana i Velike Britanije. Kratkoročno, sa tim se neće mnogo učiniti, pre svega usled recesije na koju je Velika Brtianija računala još od izglasavanja bregzita", zaključuje Đukić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Milan
Banderaš
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar