Prekršaj je otkriven kada je za detaljan pregled na ulazu u zemlju izdvojen autobus pirotskih registarskih oznaka, sa 14 putnika.
Vozač je objasnio da je reč o zamenskom autobusu koji prevozi putnike ka Novom Pazaru iz Bugarske, gde je autobus kojim su putovali iz Istanbula ostao u kvaru.
Prilikom pregleda boksa za prtljag putnika carinici su pored kofera i torbi pronašli i kartonsku kutiju koja je naizgled bila puna papirnih etiketa jedne domaće robne marke, koja kod Uprave carina nema podnet zahtev o zaštiti prava intelektualne svojine. Međutim, etiketama domaćeg brenda zapravo su bile sakrivene etikete robne marke "zara".
Kao vlasnik neprijavljene kutije sa spornim etiketama prijavio se 43-godišnji putnik autobusa iz Novog Pazara. On je carinicima rekao da je reč o pošiljci koju je za izvesnu sumu novca pristao da ponese iz Turske za nekoga u Novom Pazaru.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar