Tekst zakona o javnoj svojini trebalo bi do 15. jula da bude upućen Vladi Srbije, a najveća teškoća u izradi tog propisa je pitanje svojine Vojvodine, rekao je danas predsednik radne grupe za izradu tog zakona Bojan Kostreš.
"Razgovori idu teško, spori su i naporni, ali pravimo korake napred i verujem da će tekst biti upućen premijeru do 15. jula", rekao je Kostreš agenciji Beta.
On je naveo da se u radnoj grupi vode razgovori o tome od koje godine treba poći u definisanju javne svojine Vojvodine i da je to "političko pitanje".
Kostreš je istakao da se zalaže da se Vojvodini vrati sve ono što joj je pripadalo pre 1988. godine kada su veliki sistemi bili u vlasti pokrajinske adminitracije, dok ostali članovi radne grupe smatraju da treba poći od 1995.
"Treba postići saglasnost obeju strana i pokušaćemo da nađemo kompromisno rešenje", kazao je Kostreš.
Prema njegovim rečima, nije bitno što će zakon o javnoj svojini biti donet pre zakona o restituciji jer se zakoni međusobno ne isključuju i oba propisa su na evropskoj agendi.
Kostreš je naveo da bi bilo dobro da se zakon o javnoj svojini nađe na javnoj raspravi ali i da je potrebno što pre usvojiti taj propis.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 6
Scotch Bonnet
Limanac
DA LI JE BIO KOMPROMIS KADA JE BGD UKRAO NASE VOJVODJANSKO
nije bilo ni K od kompromisa
zato zelim da se vrati Vojvodini, sve sto je ukradeno, jer JA i SVI ostali zaposleni u Vojvodini su davali-uzimano im je od plata za sve sto se gradilo
Piranje: ZASTO VOJVODINA NEMA VISE SVOJ STATISTIKCKI ZAVOD, zasto su SVA DOKUMENTA iz Vojvodine nestala, zato sto se u tim dokumentimq moglo tacno videti koliko su Vojvodjani sami sebi sve izgradili
A KOSTRES,NEKA ZA SVOJE TRAZI KOMPROMISE
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar