
Lončar najavio smene u valjevskoj bolnici, ne znaju da potroše novac
Ministar zdravlja Zlatibor Lončar najavio je smene u bolnici u Valjevu.

Foto: 021.rs
On je rekao da je država omogućila novac za renoviranje bolnice u Valjevu, ali da u toj bolnici dve godine ne mogu da se dogovore kako bi utrošili novac.
"Mislim da nema drugog rešenja, nedelje su u pitanju, jer moramo da idemo napred. Imamo novac, imamo sve i ne možemo više da čekamo", rekao je Lončar.
On je obišao renovirane prostorije Doma zdravlja u Valjevu i rekao da je obnovljeno 5.000 kvadrata, a da je vrednost radova bila 350 miliona dinara.
"Zadovoljan sam, sve je lepo i novo urađeno, nameštaj ovde mora da bude do 28. ili 29. kada ću doći da proverim da li je sve stiglo", rekao je Lončar, preneo je RTS.
Podrži 021
021 je pokrenuo svoj gift shop - Shopins.rs, a kupovinom nekog od artikala direktno podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako bio velik ili mali, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Žene sa invaliditetom izložene dvostruko većem riziku od nasilja
28.05.2022.•
0
Žene sa invaliditetom, posebno mlade, izložene su dvostruko većem riziku da budu žrtve nasilja, najčešće porodičnog, izjavila je Ivana Zelić koordinatorka SOS službe organizacije "Iz kruga Vojvodina".
Traži se idejno rešenje za spomenik žrtvama ratova u bivšoj Jugoslaviji
28.05.2022.•
0
Festival "Mirdita, dobar dan!" je objavio konkurs za idejno rešenje spomenika posvećenog sećanju na žrtve ratova u bivšoj Jugoslaviji, saopštile su Građanske inicijative.
Obrasci za popis stanovništva biće štampani na 19 jezika
28.05.2022.•
2
Politika koju će država voditi prema nacionalnim manjinama, prvenstveno finansijska, zavisiće od toga koliko će pripadnika manjinskih zajednica učestvovati na predstojećem popisu stanovništva.
Šamaranja i tuče na ekranu: Nasilje dovoljan razlog za zabranu rijalitija
28.05.2022.•
4
Tuče, šamaranja, pretnje smrću neretko su deo rijalitija koji se emituju na domaćim televizijama.
Istraživanje: Mediji stereotipno o mladima - pijani mladić i promiskuitetna devojka
28.05.2022.•
0
Rezultati istraživanja Mladi u medijskom ogledalu pokazuju da stereotipni obrazac izveštavanja vodećih medija o mladima podrazumeva sliku nasilnog, pijanog mladića pod uticajem narkotika.
Let Er Srbije kasnio sedam sati, pilotu istekla smena
28.05.2022.•
4
Let Er Srbije koji je trebalo da iz Beograda poleti za Tivat u 10.10, krenuo je tek u 17.24, prema podacima sa sajta Aerodroma Nikola Tesla.
Prijepolje: Policajac osumnjičen da je službenim vozilom prevozio više od 32 kilograma marihuane
28.05.2022.•
3
Zbog sumnje da su izvršili krivično delo neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga, policija je uhapsila pripadnika granične policije B. D. (49) i njegovu prijateljicu S. D. (38).
Završeni prijemni za specijalizovana odeljenja škola: Navala na IT smerove
28.05.2022.•
1
Završeni su prijemni ispiti za upis nadarenih učenika u specijalizovana odeljenja gimnazija i umetničkih škola.
Opština dodelila Vulinu povelju za "jačanje bezbednosti Srbije i svih Srba"
28.05.2022.•
9
Opština Arilje dodelila je ministru unutrašnjih poslova Aleksandru Vulinu povelju za doprinos u jačanju bezbednosti Srbije i svih Srba na obeležavanju Dana opštine.
Pitanje uvođenja sankcija Rusiji podelilo novu Skupštinu i pre njenog formiranja
28.05.2022.•
7
Novi sastav Narodne skupštine, iako još nije zvanično uspostavljen, već se politički podelio u odnosu na uvođenje sankcije Rusiji.
Voz "Soko" kamenovan, MUP traži počinioce
28.05.2022.•
25
Brzi voz "Soko" kamenovan je danas u zoni stajališta Kamendin, saopštio je preduzeće "Srbija Voz" a.d.
Ponovo otvoren granični prelaz na tromeđi Srbije, Mađarske i Rumunije
28.05.2022.•
3
Na tromeđi Srbije, Mađarske i Rumunije, danas je privremeno ponovo otvoren granični prelaz kod sela Rabe posle dve godine kada je bio zatvoren zbog pandemije koronavirusa.
FOTO: Održan antiratni skup u Beogradu, zahtevano da se iz Srbije povuku ruski obaveštajci
28.05.2022.•
38
Neformalna grupa "Rusi, Ukrajinci, Belorusi i Srbi zajedno protiv rata" održala je novi antiratni protest u centru Beograda.
Zašto je SPC "popustila": Priznanje Makedonske crkve motivisano dešavanjima u Ukrajini
28.05.2022.•
8
Stručnjaci za pravoslavlje rekli su za Noje cirher cajtung da je Srpska pravoslavna crkva konačno priznala Makedonsku crkvu verovatno motivisana dešavanjima u Ukrajini.
Nevladine organizacije: Vulin širi govor mržnje bez posledica po njegov položaj
28.05.2022.•
25
Grupa nevladinih organizacija i pojedinica iz Beograda i sa Kosova osudila je, kako su naveli, govor mržnje ministra unutrašnjih poslova Srbije Aleksandra Vulina prema Albancima.
Korona u Srbiji: Preminula jedna osoba, u bolnicama manje od 200 pacijenata
28.05.2022.•
1
U poslednja 24 sata u Srbji je još jedna osoba umrla od posledica zaraze koronavirusom, pokazuju zvanični podaci Ministarstva zdravlja.
Politikolog: Vučićev razgovor s Putinom je novi prst u oko evrointegracijama
28.05.2022.•
12
Politikolog i novinar Boris Varga smatra da će razgovor predsednika Srbije Aleksandra Vučića sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom biti prst u oko evroitegracijama.
Ubijen muškarac u Uroševcu
28.05.2022.•
2
Jedna osoba preminula je u ranim jutarnjim satima u Uroševcu od posledica povreda zadobijenih vatrenim oružjem.
Posle nevremena deo Borče više od sedam sati bez struje
28.05.2022.•
1
Dobar deo Borče ostao je bez struje jutros oko 5h, nakon nevremena.
Uhapšen muškarac koji je pretio ekipi Nova.rs, navodno je vlasnik restorana koji je goreo
28.05.2022.•
7
Muškarac koji je jutros napao reportere portala Nova.rs je uhapšen.
Muškarac napao novinarsku ekipu portala Nova.rs: "Nemate pojma s kim imate posla"
28.05.2022.•
4
Nepoznati muškarac napao je novinarsku ekipu portala Nova.rs u Požeškoj ulici na Banovom brdu, dok su novinari izveštavali o požaru koji je izbio u restoranu brze hrane.
Komentari 1
raspikuće
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar