To je rečeno danas na predstavljanju izveštaja SeCons grupe za razvojnu inicijativu o siromaštvu u Srbiji.
"Neke društvene grupe poput onih koji nemaju lična dokumenta, uključujući beskućnike, izbeglice, ali i decu, su izostavljene u dodeli pomoći", rekao je predstavnik SeCons grupe Slobodan Cvejić.
On je ocenio da državna pomoć nije stigla do onih kojima je bila najpotrebnija i zbog toga što je mere socijalne politike sprovodilo Ministarstvo finansija, a ne Ministarstvo socijalne zaštite.
"Podela državne pomoći koja nije bila usmerena na najugroženije grupe dovela je do još veće nejednakosti među građanima u Srbiji", rekao je Cvejić.
Podsetio je da je stopa rizika od siromaštva u Srbiji u 2020. godini, prema podacima Reopubličkog zavoda za statistiku, iznosila 21,7 odsto, što je za 1,5 odsto manje nego u prethodnoj godini.
Programska direktora SeCons grupe Marija Babović je izjavila da je u ovoj godini povećana zaposlenost, ali da nije dostignut nivo zaposlenosti od pre pandemije.
Ona je dodala da su neformalno zaposleni bili na najvećem udaru jer nemaju ugovor o radu i regulisano zdravstveno osiguranje, a pored njih i Romi, samohrani roditelji, stariji građani i mladi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
D
Dusan Dzigurski
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar