Policijski službenici pregledali su stotine sati materijala, snimaka sa svih nadzornih kamera sa trase kretanja Mateja Periša i okoline i na osnovu njih napravili rekonstrukciju njegovog kretanja.
Rekonstrukcija je napravljena od trenutka izlaska iz pravca Beton hale u 1:43 sati do momenta silaska do Save, u 1.52 sata posle ponoći, gde mu se gubi svaki trag.
"Na osnovu pregleda svih snimaka, jasno je da Matej, od trenutka izlaska iz Beton hale, sem taksiste koga je zaustavio i sa kojim je policija obavila razgovor, nije bio u kontaktu i interakciji ni sa jednim drugim licem. Naglašavamo da je u dosadašnjem toku istrage policija obavila razgovor sa Matejevim prijateljima koji su te večeri bili sa njim, osobljem kluba, svim svedocima i da je na osnovu svih izjava isključena svaka mogućnost da je njegovom nestanku prethodio sukob ili tuča", navode u MUP-u.
Kako se dalje navodi, pripadnici MUP-a, različitih organizacionih jedinica, već 13 dana kontinuirano tragaju za Perišem, i od trenutka prijave nestanka, 31. decembra prošle godine, ulažu maksimalne napore i preduzimaju sve mere i radnje iz svoje nadležnosti kako bi mladića pronašli.
U potragu su između ostalih uključeni pripadnici Policijske uprave za grad Beograd, kojoj je nestanak i prijavljen, Policijske ispostave za bezbednost na rekama, pripadnici Žandarmerije, Policijske brigade kao i pripadnici policijskih uprava Pančevo, Smederevo i Požarevac. U cilju pronalaska Mateja Periša preko Interpola obaveštene su i policije zemalja u okruženju.
Ranije je stalno pisalo da je sat vremena u trčanju proveo u španskoj kući a danas piše da je trčao 9 min pre nego što se utopio.
To znači da su juče odbacili vreme sa kamera kao netačno?
Kako može vreme sa više kamera biti netačno?
Nije logično zaključivati da je drogiran samo zato što ne razumemo zašto je trčao niti da se udavio ako mu je telefon u vodi a on nestao pored reke.
Može se govoriti samo o nagađanjima i verovatnoći.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Beogradsko Više javno tužilaštvo navodi da je predložilo pritvor za četvoricu uhapšenih koji su pokušali da prinude više vlasnika ugostiteljskih objekata i firmi da im daju novac radi zaštite od "vračarskog klana".
Udruženje filmskih producenata Srbije saopštilo je da kritički odnos prema stvarnosti nije "antisrpstvo", već suština umetnosti i demokratskog društva.
Ministar pravde Nenad Vujić predložio je da se hitno sprovedu neophodne procedure kako bi Visoki savet tužilaštva doneo odluke o privremenom upućivanju javnih tužilaca u skladu sa izmenama Zakona o javnom tužilaštvu.
Ministarstvo građevinarstva produžilo je rok za prijavu bespravnih objekata do 9. februara u ponoć, usled velike zainteresovanosti koja je, kako je saopšteno, uzrokovala preopterećenje sistema za prijavu "Svoj na svome".
Poslanici Zeleno-levog fronta, Pokreta slobodnih građana, Narodnog pokreta Srbije i Novog lica Srbije podneli su Ustavnom sudu predlog za ocenu ustavnosti nedavno usvojenog seta pravosudnih zakona.
Odluka Aleksandra Vučića da se Srbija delimično snabdeva gasom kroz zajedničku nabavku sa EU je, prema oceni predsednika Skupštine "Udruženja za gas" Vojislava Vuletića, dobra politička izjava koja će nasmejati Ruse.
Carinici su 4. februara na graničnom prelazu Preševo, u saradnji sa policijom, sprečili da se bez prijavljivanja unese preko granice dijamantski prsten.
Više javno tužilaštvo u Zaječaru danas je ponovo podiglo optužnicu protiv D. D. i S. J. zbog sumnje da su 26. marta 2024. godine u Banjskom Polju kod Bora ubili dvogodišnju Danku Ilić.
Tužiteljka u penziji Jasmina Paunović upozorila je da insistiranje suda na pitanju imuniteta za ministra kulture Nikole Selakovića u slučaju "Generalštab" može predstavljati nepotrebno odugovlačenje postupka.
Neposredno pred donošenje uredbe kojom su ograničene marže u trgovinskim lancima, prosečna srpska porodica izdvojila je samo za hranu u avgustu prošle godine 42,5 odsto prosečne zarade, piše Demostat.
Jedan od dvojice osumnjičenih da je u okolini Loznice organizovao taktičku obuku državljana Moldavije i Rumunije, S. S, pušten je iz pritvora, rečeno je Insajderu iz Višeg suda u Šapcu.
Koordinatorka Nacionalnog konventa o Evropskoj uniji Bojana Selaković navela je zašto nema masovnog protesta u Srbiji zbog odnosa vlasti prema Tužilaštvu za organizovani kriminal (TOK).
Da nema Milorada Dodika koji već danima obaveštava javnost kako pakuje kofere, kreće, sleće i stiže na tradicionalni Molitveni doručak u Vašingtonu, javnost u Srbiji bi zaboravila da taj događaj uopšte postoji.
Inženjer energetike Žolt Haraš izjavio je da je za Srbiju važno da uzme učešće u nuklearnoj elektrani "Pakš" u Mađarskoj jer bi time doprinela svojoj energetskoj stabilnosti.
Ministar kulture Nikola Selaković i ostali optuženi za zloupotrebu službenog položaja u slučaju "Generalštab" negirali su krivicu pred većem Specijalnog suda.
Srbija diversifikuje svoje snabdevanje energentima i mimo Rusije i već je u pregovorima o kupovini prirodnog gasa posredstvom zajedničkog mehanizma EU, izjavio je za Rojters predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Ustavni sud Srbije saopštio je da će se ubuduće sva komunikacija predsednika tog suda Vladana Petrova sa medijima obavljati posredstvom Službe predsednika Ustavnog suda.
Komentari 28
Uznemiravanje
Nejasnoća
To znači da su juče odbacili vreme sa kamera kao netačno?
Kako može vreme sa više kamera biti netačno?
Dakle
Može se govoriti samo o nagađanjima i verovatnoći.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar