Patrijarh: Božić obeležiti kod kuće, a ne polupaganski u polupijanoj atmosferi

Patrijarh Porfirije pozvao je pravoslavne vernike da Božić obeleže u krugu svoje porodice.
Kako je naveo u tradicionalnoj božićnoj poslanici, rođenje Hristovo je "oduvek i od svih poštovano i kao porodični praznik, praznik domaćeg ognjišta i njegove topline".

Iz tog razloga, navodi se, pogrešno je da se na Badnje veče ne dočekuje Bogomladenac, u domaćoj atmosferi "koja preko badnjaka, rasute slame i svega ostaloga podseća na skromnu pećinu" u kojoj je rođen Isus. 

Patrijarh kaže da je pogrešno da se, umesto u porodičnoj atmosferi, Božić dočekuje "po ulicama i trgovima na polupaganski način u polupijanoj atmosferi".
 
On je govorio i o porodici, opasnosti u kojoj se nalaze deca, od nasilja u školama, preko društvenih mreža, na stadionima, dodajući da treba da "budu odgajana u zdravom porodičnom okruženju, oblikovana ljubavlju, a ne mržnjom i agresivnošću".
 
Govorio je i o položaju Srba na Kosovu i Metohiji, navodeći da "vekovni komšiluk postavlja ultimatume, provocira, sprovodi teror i neprekidno preti preostalim, nezaštićenim Srbima progonom i zulumom, uz zloslutno ćutanje ili čini nam se, prećutnu podršku pojedinih moćnih država".
 
Patrijarh je pozvao i na zaustavljanje "tragičnog bratoubilačkog rusko-ukrajinskog sukoba".
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Лаки

    10.01.2023 16:07
    Наши весељаци
    Поштовани господине, добро ви саветујете, али Вас нико не слуша. Овде у Београду нпр. праве ватромет и петарде за сваки празник или светац, а сад су три дана грували баш свако вече. И иначе сваке суботе има неко чудно весеље ,,за народ,, које нико нормалан и не тражи, па праште кинески ватромети и петарде без разлога, онако само нек се грува и слави. Неко изгледа накуповао народним парама код кинеза петарди и ватромета, па вели да се то потроши , нек се народ забави, у ова тешка времена!
  • Sesil

    09.01.2023 18:57
    Svi ga poslušali.
  • Bojan

    08.01.2023 09:39
    @Posetilac Mladenova

    E tad je negde bio i Božić.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Vujošević: KSS treba da reaguje zbog hapšenja Štimca

Proslavljeni košarkaški trener Duško Vujošević izjavio je da hapšenje bivšeg košarkaškog reprezentativca Vladimira Štimca predstavlja nastavak represije vlasti prema građanima koji se bore za pravdu i normalnu Srbiju.