Mihajlović: Formiraću pokret ili stranku, ne očekujem podršku ni pozicije, ni opozicije
Bivša potpredsednica Srpske napredne stranke (SNS) i ministarka rudarstva i energetike Zorana Mihajlović izjavila je večeras da ostaje u političkom životu nakon što je napustila tu stranku.
Foto: 021.rs
Rekla je da će osnovati pokret ili neku drugu formu organizacije koja će imati mogućnost da utiče na kreiranje politike u Srbiji, prenosi Nova.rs.
"Duboko verujem da ne treba da stojim sa strane i da samo gledam šta se dešava. Duboko verujem da moram da se borim za Srbiju u Evropi, za Srbiju sa onima koji su pobednici, a ne sa gubitnicima", rekla je Mihajlović.
Upitana da li bi njen pokret ili stranka mogli u budućnosti da sarađuju sa SNS, ili da li bi mogli da bude deo Narodnog pokreta za Srbiju čije osnivanje najavljuje predsednik Srbije i SNS Aleksandar Vučić, Mihajlović navodi da je SNS promenila svoj kurs i "kao da se više okrenula desnoj strani i radikalizmu".
"Ja ne prihvatam da radikalizam i desničarska opcija budu nešto što će Srbiju da vodi napred. Kako će to izgledati u budućnosti? Hajde da vidimo. U svakom slučaju, ja mislim da Srbija mora da ide ka Evropi", kazala je ona.
Dodala je da nije razmišljala o saradnji, ali da, ukoliko bi mogli da budu jedinstveni oko nekih važnih pitanja i principa, onda će moći "da se razmišlja o različitim vrstama organizacije".
Ponovila je da ne dolazi u obzir da ona pređe u bilo koju postojeću političku organizaciju, stranku ili pokret i dodala da ne očekuje podršku ni od pozicije ni od opozicije, već da je sigurna da će biti napadana i od jednih i od drugih.
Na pitanje da li će taj pokret biti spreman ukoliko bude novih izbora na jesen ili početkom sledeće godine, navela je da je još uvek rano govoriti o tome, kao i da ona "ništa ne radi na brzinu".
Upitana šta misli o Vučiću i da li se on promenio od kada je na SNS na vlasti, Mihajlović navodi da mu ljudski želi sve najbolje, ali da se on promenio toliko da ona "ne želi više da bude u SNS", navodeći da su se "jednostavno razlikovali u nekim stvarima".
"Mislim da je on mogao i može mnogo više i kvalitetnije od onoga što istinski pruža. Pogotovo imajući u vidu 2010, 2011, 2012. godinu, one početka kad je SNS ulazila u vlast, celu njegovu želju gde Srbija treba da ide", kazala je ona.
O odnosu sa premijerkom Anom Brnabić, kaže da su "prosto različite" i da su njihovi "moralni i etički principi potpuno različiti".
"Prosto smo različite i ja zaista žalim što mnogo toga nisam mogla da razumem šta ona tačno razmišlja. To vam je kao kad u nekoj ravni imate dve prave koje nikako ne mogu da se spoje i približe. Naši moralni i etički principi su potpuno različiti i to je bilo od samog početka i kad je ona postala premijerka i dan danas", kazala je Mihajlović.
Mihajlović je juče saopštila da je napustila SNS.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Srbija 2024. imala najnebezbedniji saobraćaj u Evropi: Profesor o tome ko je odgovoran za to
27.10.2025.•
0
Srbija je najnebezbednija zemlja u Evropi po broju stradalih u saobraćajnim nesrećama, pokazuju podaci Evropske agencije za bezbednost u saobraćaju za 2024. godinu.
Trebalo da voze decu na ekskurzije, a bili pijani: 11 vozača autobusa isključeno iz saobraćaja
27.10.2025.•
0
Trideset i tri vozača autobusa, od kojih je 11 bilo pijano, a koji je trebalo da voze decu na ekskurziju, isključeno je iz saobraćaja od početka godine.
Više javno tužilaštvo zatražilo procenu da li je napad kod "Ćaćilenda" terorizam
27.10.2025.•
4
Više javno tužilaštvo (VJT) u Beogradu dostavilo je Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal na ocenu nadležnosti slučaj protiv V. A. (70) koji je osumnjičen za napad kod Ćaćilenda.
Krivična prijava protiv vozača "audija" koji je totalno pijan izazvao udes kod Knjaževca
27.10.2025.•
3
Policija će podneti krivičnu prijavu protiv 31-godišnjaka koji je sa 2,17 promila alkohola u krvi izazvao udes u okolini Knjaževca.
Oko 300 radnika fabrike u Vranju ostalo bez posla: To saznali preko ceduljice na zakatančenoj kapiji
27.10.2025.•
9
Radnici danske kompanije "Kentaur Balkans" u Vranju ostali su bez posla, jer se ta fabrika zatvara.
Ambasador Ukrajine: Rusija ucenjuje Srbiju preko nafte i gasa
27.10.2025.•
8
Ambasador Ukrajine u Srbiji Volodimir Tolkač ocenio je u intervjuu za list Danas da Rusija preko nafte i gasa ucenjuje Srbiju.
Vozač koji je pijan usmrtio porodicu na Novom Beogradu bio i drogiran za volanom
27.10.2025.•
19
Vozač koji je izazvao tešku saobraćajnu nesreću na Novom Beogradu, u kojoj je stradala tročlana porodica, osim pod dejstvom alkohola bio i pod dejstvom psihoaktivnih supstanci.
Šta je donela treća izmena uredbe o trgovačkim maržama: Cena jaja nije više ograničena
27.10.2025.•
5
Vlada Srbije usvojila je treću dopunu uredbe o trgovačkim maržama, a dve novine odnose se na ugovore između trgovaca i dobavljača, kao i na nabavne cene pojedinih proizvoda.
Devojka ispala iz autobusa u Batajnici: Zadobila lakše povrede glave
27.10.2025.•
0
Devojka od 17 godina lakše je povređena kada je jutros oko 6 časova ispala iz autobusa u Šangajskoj ulici u Batajnici.
Da li je u Srbiji demokratija "prevelika" - kako to premijer Macut tvrdi?
27.10.2025.•
29
Premijer Đuro Macut je na skupu protiv blokada u Požarevcu u subotu ocenio da je demokratija u Srbiji bila "ekstenzivna".
Šešelj i Jovanov složni u oceni: Ćacilend smeta jer je pogodan za novi Majdan, napad da je nauk pred Novi Sad
27.10.2025.•
21
"Ćacilend" smeta pojedinima zato što je to "najpogodniji prostor za pobunjeničke logore", poput ukrajinskih demonstracija "Majdan" 2014. godine.
Studenti koji pešače iz Novog Pazara: Jedna grupa stigla u Kragujevac, druga je kod Uba
26.10.2025.•
5
Grupa studenata iz Novog Pazara koja je u petak krenula u štafetno pešačenje do Novog Sada stigla je večeras u Kragujevac, gde će prenoćiti.
Da li su kazne za izazivanje saobraćajne nesreće dovoljno stroge: Ove godine na putevima poginulo 390 osoba
26.10.2025.•
25
Saobraćajni veštak i profesor na Saobraćajnom fakultetu Boris Antić izjavio je da saobraćajne nesreće nose velike žrtve te je baš zbog toga važno da se strogo poštuju svi propisi.
Učenici Filološke gimnazije najavili jednodnevni bojkot nastave kao podršku učenicima Pete beogradske
26.10.2025.•
1
Učenici Filološke gimnazije u Beogradu najavili su jednodnevni bojkot nastave u ponedeljak, 27. oktobra, kao znak podrške učenicima Pete beogradske gimnazije.
Studenti koji pešače iz Čačka za Novi Sad stigli u Kosjerić
26.10.2025.•
2
Studenti koji su krenuli iz Čačka peške za Novi Sad na skup povodom godišnjice pada nadstrešnice 1. novembra stigli su večeras u Kosjerić.
Milomir Marić dao otkaz na TV Happy
26.10.2025.•
49
Novinar Milomir Marić je posle 18 godina dao otkaz na TV Happy, jednoj od pet televizija sa nacionalnom frekvencijom u Srbiji, objavio je Kurir.
Kamioni čekaju tri sata na Batrovcima i Šidu, automobili sat vremena na Sremskoj Rači
26.10.2025.•
2
Putnički automobili čekaju sat vremena za ulaz u Srbiju na graničnom prelazu Sremska Rača, dok za izlaz iz države na Preševu čekaju pola sata, saopštio je večeras Auto-moto savez Srbije (AMSS).
Studenti traže hitne donacije za pešačenje do Novog Sada: Potrebne gaze, zavoji...
26.10.2025.•
3
Studenti u blokadi su objavili spisak donacija koje su hitno potrebne njihovom timu prve pomoći za pešačenje od Beograda do Novog Sada, uoči godišnjice pada nadstrešnice u kojem je stradalo 16 ljudi.
Vulin predsednik Ruskog istorijskog društva u Srbiji, na čelu Društva ruski obaveštajac Nariškin
26.10.2025.•
29
U Beogradu je danas održana Osnivačka skupština Ruskog istorijskog društva, a lider Pokreta socijalista Aleksandar Vulin izabran je za predsednika saveta beogradske podružnice ovog društva.
Komentari 36
Zare
Dejan
Zare
"Ko nije gresan neka prvi baci kamen"
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar